EDİRNE HABERLERİ

Edirne’den, Çanakkale’ye gönül köprüsü

DHA
15.02.2021 - 15:55 |Son Güncelleme :
DHA

Edirne’den, Çanakkale’ye gönül köprüsü

EDİRNE,(DHA)-TRAKYA Üniversiteler Birliği üyesi Trakya Üniversitesi ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi arasında gerçekleştirilecek akademik, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler için harekete geçildi.
Trakya Üniversitesi ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi arasında geçtiğimiz ay gerçekleşen protokol görüşmeleri kapsamında ilk somut adım atıldı. İki üniversiteden idareci, akademisyen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen çevrimiçi toplantıda pandemi sonrası Edirne ve Çanakkale’de gerçekleştirilecek etkinliklerin planlaması yapıldı.
Çevrimiçi düzenlenen toplantıya Trakya Üniversitesi’ni temsilen Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen katılırken Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nden ise Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Deniz Dindar ve ÇOMÜ SKS personeli Berçem Gümüş katıldı. Yaklaşık 1,5 saat süren toplantıda ayrıca öğrenci topluluklarının başkanları ve akademik danışmanları da yer aldı.
Toplamda 30 kişinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, toplulukların tanışması ve üniversitelerarası etkinlikler yapmaları konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Pandemi şartları dolayısıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklerin, pandemi sonrası yüz yüze yapılması için fikir birliğine varıldı. Konuşulanlar çerçevesinde ortak bir karara varılarak önümüzdeki hafta itibariyle Trakya Üniversitesi Genç Yer Yüzü Doktorları ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Genç Yer Yüzü Doktorları topluluklarının ortaklaşa çevrimiçi bir etkinlik gerçekleştirmesi ve onu takip eden haftalarda da diğer toplulukların karşılıklı olarak etkinlik gerçekleştirmeleri planlandı.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Edirne’den, Çanakkale’ye gönül köprüsü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Şubat 2021 tarihinde saat 15 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edirne’den, Çanakkale’ye gönül köprüsü haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ

27 Şubat 2021, Cumartesi
 • İmsak
  06:20
 • Güneş
  07:45
 • Öğle
  13:32
 • İkindi
  16:35
 • Akşam
  19:08
 • Yatsı
  20:28
Sayfa Başı