EDİRNE HABERLERİ

Edirne Milli Eğitim Müdürü: Salgında öğretmenler büyük fedakarlık gösterdi

DHA
04.06.2020 - 14:19 |Son Güncelleme :
DHA

Edirne Milli Eğitim Müdürü: Salgında öğretmenler büyük fedakarlık gösterdi

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- EDİRNE İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, koronavirüs salgını nedeniyle okullarda eğitim ara verildiği dönemde, eğitim camiasının büyük fedakarlık gösterdiğini belirterek, "Özellikle öğretmenlerimiz büyük fedakarlık yaptılar. Bizzat maske üretiminde çalıştılar, hem de maske dağıtımında da okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz bulundular. Ev ev dolaşarak dağıttılar. Yine öğretmenlerimiz canlı derslerini yaptılar" dedi.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, koronavirüs salgını nedeniyle okulların 15 Mart'ta kapatılmasının ardından uzaktan verilen eğitim sürecin değerlendirdi. Bu süreçte öğretmenlerin, müdürlerin hem de müdürlük personelinin büyük fedakarlıkla çalıştığını söyleyen Arpacı, sadece BİLSEM bünyesinde bu süreçte 1120 adet siperlikli maske üretildiğini, öğretmenlere de ayrı parantez açarak büyük fedakarlık gösterdiklerini anlattı.

'HER ALANDA ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR DESTEK VERDİK'

Salgın sürecinde hem öğretmenlerin hem de okul müdürlerinin öğrencilerle sürekli olarak iletişim halinde olduğunu dile getiren Arpacı, "Salgın sürecinde hem öğretmenlerimiz ve okul müdürlerimiz öğrencilerimizle sürekli olarak iletişim halinde oldular. Çok güzel etkinlik kitapları ve çalışma fasikülleri yayınladık. Bunun yanında 23 Nisan ve 19 Mayıs etkinliklerini çok güzel şekilde yaptık. Halk Eğitim Merkezimiz ile Bilim ve Sanat Merkezimiz siperlik ve maske üretimini yaptı. Her alanda Milli Eğitim olarak diğer kurumlara, halkımıza, elimizden geldiği kadar gereken desteği verdik" dedi.

'ÖĞRETMENLERİMİZ BÜYÜK FEDAKARLIK YAPTI'

Özellikle öğretmenlerin bu süreçte büyük fedakarlık yaptığının altını çizen Arpacı, "Özellikle öğretmenlerimiz büyük fedakarlık yaptılar. Bizzat maske üretiminde çalıştılar, hem de maske dağıtımında da okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz bulundular. Ev ev dolaşarak dağıttılar. Yine öğretmenlerimiz canlı derslerini yaptılar. Anneler gününü kutladılar. Yine öğretmenlerimiz 23 Nisan doğumlu olan çocuklarımızı ziyaret ederek doğum günlerini kutladı" diye konuştu.

'İHTİYAÇ OLURSA DAHA FAZLA MASKE ÜRETECEĞİZ'

Salgın sürecinde sadece BİLSEM bünyesinde 1120 adet siperlikli maske üretildiğini de belirten Arpacı, "Bilim Sanat Merkezi'nde bu süreçte toplam 1120 adet siperlik yapıldı. Bunlar dağıtıldı. Emniyet mensubu ve sağlık çalışanlarını teslim ettik. İhtiyaç olması halinde burada 3 boyutlu yazıcılarımız tarafından üretimleri devam edecek maskelerin. Öğretmenlerimiz özveriyle çalışmaya devam ediyor. Eğer ki önümüzdeki süreçte ihtiyaç olursa tekrar yine çalışmalarımızı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Edirne Milli Eğitim Müdürü: Salgında öğretmenler büyük fedakarlık gösterdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Haziran 2020 tarihinde saat 14 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edirne Milli Eğitim Müdürü: Salgında öğretmenler büyük fedakarlık gösterdi haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ

04 Haziran 2020, Perşembe
 • İmsak
  03:34
 • Güneş
  05:34
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  17:18
 • Akşam
  20:51
 • Yatsı
  22:42
Sayfa Başı