DÜZCE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Düzce Valiliği'nden 'torpil' iddialarına cevap

DHA
28.11.2018 - 16:08 |Son Güncelleme :
Düzce Valiliğinden torpil iddialarına cevap
DHA

Tezcan SOLMAZ/DÜZCE, (DHA)- DÜZCE Valiliği, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın TBMM’ye verdiği soru önergesi ile gündeme getirdiği yükselme sınavlarında torpil yapıldığı iddialarına cevap vererek, sözlü sınavların ve atamaların mevzuata uygun yapıldığını bildirdi.
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun cevaplaması için TBMM’ye soru önergesi vererek Düzce Valiliği görevde yükselme sınavlarında listede bulunan bazı memurların yazılı sınavlardan düşük not almasına rağmen sözlü sınavlarda 100 tam puan verilerek şef olduklarını ve atmalarının ise torpilli olduğunu belirtti. Düzce Valiliği sözlü sınavların mevzuata uygun olduğu ve sözlü sınavlarda birçok kriterin aynı anda değerlendirildiği vurgulayarak, şu açıklamada bulundu:
"21 Nisan 2018 tarihinde yapılan yazılı sınav sonrasında sonuçların açıklanmasına müteakip 19 Temmuz 2018 tarihte 16 şef, 3 teknisyen, 1 mühendis, 2 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni kadrosu için sözlü sınav yapılmıştır. Belirtilen sözlü sınav İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik hükümleri çerçevesinde ve yönetmelikte belirtilen esaslar doğrultusunda yapılmıştır. Sözlü sınavda ilgili yönetmeliğin 16. maddesi gereği sadece sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi değil, aynı zamanda bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışların göreve uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, genel kültürü ve genel yeteneği, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı değerlendirilmiştir. Tabiidir ki; yönetmelikte de belirtildiği üzere adayların yalnız bilgi düzeyleri ile kayıtlı kalınmamış 'Şef' olmakla yerine getirecekleri idarecilik vasfı için gerekli olan çalışma disiplinleri, tecrübeleri, liyakati, temsil kabiliyeti, özgüveni ile tutum ve davranışlarının değerlendirilmesi ve bunlara ek olarak adayların güvenlik soruşturmaları da dikkate alınmıştır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Düzce Valiliği'nden 'torpil' iddialarına cevap haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

28 Eylül 2021, Salı
 • İmsak
  05:16
 • Güneş
  06:41
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:12
 • Akşam
  18:52
 • Yatsı
  20:11
Sayfa Başı