DİYARBAKIR HABERLERİ

Vali Karaloğlu: Millet ve memleketi birlikte yaşatacak, birlikte yükselteceğiz

DHA
28.10.2020 - 17:17 |Son Güncelleme :
DHA

Vali Karaloğlu: Millet ve memleketi birlikte yaşatacak, birlikte yükselteceğiz

DİYARBAKIR, (DHA)- DİYARBAKIR Valisi Münir Karaloğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, "Genç, yaşlı, kadın, öğrenci, öğretmen, esnaf, işçi, memur, hepimiz bulunduğumuz her yerde ve her görevde vazifemizi üstün bir gayretle ifa etmeye memuruz. Cumhuriyet, millet ve memleketi birlikte yaşatacak, birlikte yükselteceğiz. Ödevimiz budur, irademiz budur" dedi.

Vali Münir Karaloğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, "Medeniyetimizin süreklilik kürsüsü medeniyet mefkuremizin meşalesini yakanlar, taşıyanlar ve taşıyacak olanları aynı doğru üzerinde buluşturuyor. Belleğimizin varlıklarını mamur bir ülke, mamur bir dünya kurmak için her gün yeniden mayalıyor. Sadece bugünün değil, vatanımızda var olduğumuz her günün bayraktarlığını yapıyor. 'Cehennem olsa gelen göğsümüzde söndürürüz' diyen, 'Tüten en son ocak' kalıncaya kadar istiklal, hürriyet ve cumhuriyete sahip çıkmayı vazife bilen bir milletimiz. Sarsılmaz bir milli şuurumuz var. Bu şuur, Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatıdır; milli kalemizdir, geleceğimizdir. Bu şuurla vatanımız ve mukaddesatımızı namahrem ellere bırakmadık, bırakmayacağız. Genç, yaşlı, kadın, öğrenci, öğretmen, esnaf, işçi, memur olarak bulunduğumuz her yerde, bulunduğumuz her görevde vazifemizi üstün bir gayretle ifa etmeye memuruz. Cumhuriyet, millet ve memleketi birlikte yaşatacak, birlikte yükselteceğiz. Ödevimiz budur, irademiz budur. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97 yılında; bize bir cumhuriyet armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum. Yaşasın Cumhuriyet, millet, memleket" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Vali Karaloğlu: Millet ve memleketi birlikte yaşatacak, birlikte yükselteceğiz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2020 tarihinde saat 17 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Karaloğlu: Millet ve memleketi birlikte yaşatacak, birlikte yükselteceğiz haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

02 Kasım 2020, Pazartesi
 • İmsak
  05:17
 • Güneş
  06:39
 • Öğle
  12:08
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:27
 • Yatsı
  18:44
Sayfa Başı