DİYARBAKIR HABERLERİ

Diyarbakır Büyükşehir ile DİSK arasında sözleşme

DHA
11.03.2020 - 13:23 |Son Güncelleme :
DHA

Diyarbakır Büyükşehir ile DİSK arasında sözleşme

Selim KAYA/ DİYARBAKIR, (DHA)- DİYARBAKIR'da Büyükşehir Belediyesi ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) bünyesindeki Genel İş Sendikası'na üye çalışanlar arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Makina İkmal Daire Başkanlığı'nda çalışan 600 işçi için Genel İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzalandı. Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı Makine İkmal Müdürlüğü Merkez Atölyesi’nde imza töreninde konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, sözleşmenin 2021 yılına kadar geçerli olduğunu ifade ederek, "Uzun, verimli, olumlu ve hayırlı bir süreç yaşandı. Ben de zaman zaman katılmak ve bilgi almak çerçevesinde sürecin içinde oldum. Bizim bir felsefemiz var. Burada ilk geldiğim günde söylemiştim, inancımız da bunu bize söylüyor, geleneğimiz de söylüyor, aklımız da söylüyor. İşçinin alnının teri kurumadan hakkını vereceksin. Ve o hakkı teslim ederken bu emeğin karşılığını vererek onu mutlu edeceksin. Şüphesiz ki mutlu olan işçiler ne yapacak işinin hakkını verecek. İşin hakkını verirse de hak yerini bulacak. Arkadaşlarımızla büyük bir gayretin ve mücadelenin içerisindeyiz. Amacımız bize emanet edileni hakkıyla muhafaza edebilmek ve bu şehri daha iyiye götürebilmektir. Hamdolsun geriye dönüp baktığımızda çok büyük bir  başarıyı elde ettiğimizi görüyorum" dedi.
DİSK Genel İş Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Kamuran Taş ise sözleşmenin imzalanmasında emeği olan Vali Hasan Basri Güzeloğlu'na teşekkürlerini illeti. 
Konuşmaların ardından Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu ile Genel İş Sendikası Şube Başkanı Kamuran Taş arasında sözleşme imzalandı.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Diyarbakır Büyükşehir ile DİSK arasında sözleşme hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mart 2020 tarihinde saat 13 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Diyarbakır Büyükşehir ile DİSK arasında sözleşme haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

26 Mart 2020, Perşembe
 • İmsak
  04:45
 • Güneş
  06:06
 • Öğle
  12:30
 • İkindi
  15:59
 • Akşam
  18:43
 • Yatsı
  20:00
Sayfa Başı