DİYARBAKIR HABERLERİ

Dicle Elektrik’ten çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

DHA
10.03.2020 - 15:24 |Son Güncelleme :
DHA

Dicle Elektrik’ten çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

DİYARBAKIR,(DHA)- DİCLE Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) sorumluluk bölgesindeki 6 ilde yaklaşık 7 bin çalışanına temel İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimi verildi. 
Güneydoğu'nun 6 ilinde hizmet veren Dicle Elektrik, bünyesinde çalışan 7 bin kişiye İSG eğitimi programı düzenlendi.  Eş zamanlı olarak başlatılan ve 10 gün devam edecek olan 2020 yılı İSG eğitimlerinin sloganı 'Aileniz evde sizi bekliyor' olarak belirlendi. 
Eğitime katılan Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Yaşar Arvas, İSG konusunun şirket yönetiminin en öncelikli konularından olduğunu söyledi. Her çalışanın kendisine, ailesine ve çalışma arkadaşlarına karşı sorumlu olduğunu belirten Arvas, "Gerek bu eğitimlerde, gerekse basılı, görsel materyaller vasıtasıyla paylaştığımız iş güvenliği süreç ve standartlarının kağıt üzerinde kalmaması gerek. Bu süreçleri ve standartları öğrenmeli, benimsemeli ve sürekli eğitimler, pratiklerle uygulamada kalıcı hale getirmeliyiz. Kendi tecrübemiz ve özgüvenimiz, bu süreç ve standartları görmezden gelmemize yol açmamalı. Evlerimizdeki huzurun anahtarı, işyerimizdeki güvenliğimizdir" dedi. 
İSG eğitimleri öncesinde işyeri hekimleri tarafından çalışanlara koronavirüsle korunma yolları hakkında da bilgiler verildi.

FOTOĞRFALI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Dicle Elektrik’ten çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Mart 2020 tarihinde saat 15 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dicle Elektrik’ten çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği eğitimi haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

27 Mart 2020, Cuma
 • İmsak
  04:45
 • Güneş
  06:06
 • Öğle
  12:30
 • İkindi
  15:59
 • Akşam
  18:43
 • Yatsı
  20:00
Sayfa Başı