DİYARBAKIR HABERLERİ

CHP’li Kadınlar Diyarbakır’da Sahaya İndi

IHA
14.10.2015 - 12:40 |Son Güncelleme :

SEÇİM ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE SAHAYA İNEN CHP’NİN DİYARBAKIR KADIN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI NURDAN ERDİŞ VE ASLI AÇIKGÖZ, DİYARBAKIR İŞ KADINLARI DERNEĞİ’Nİ (DİKAD) ZİYARET ETTİ. ERDİŞ, HERKESİN CHP’DEN UMUTLU OLDUĞUNU BELİRTEREK, İNSANLARIN ÖLMEMESİ VE BARIŞIN OLMASI İÇİN ÇABA GÖSTERDİKLERİNİ VE GÖSTERECEKLERİNİ KAYDETTİ.

IHA

Seçim çalışmaları çerçevesinde sahaya inen CHP’nin Diyarbakır kadın milletvekili adayları Nurdan Erdiş ve Aslı Açıkgöz, Diyarbakır İş Kadınları Derneği’ni (DİKAD) ziyaret etti. Erdiş, herkesin CHP’den umutlu olduğunu belirterek, insanların ölmemesi ve barışın olması için çaba gösterdiklerini ve göstereceklerini kaydetti.
CHP Diyarbakır milletvekili adayları Nurdan Erdiş ve Aslı Açıkgöz, seçim çalışmaları çerçevesinde DİKAD’ı ziyaret etti. Burada dernek başkanı Reyhan Aktar ve yönetim kurulu tarafından karşılanan adaylar, bir süre sohbet etti. Erdiş, gittikleri her yerde olumlu tepkiler aldıklarını belirterek, “Cumhuriyet Halk Partisi için ben insanlardan pozitif tepkiler alıyorum. Herkes umutlu, CHP Partisi bir şeyler yapacak diye inanıyorlar. Yeter ki bir insan ölmesin, barış olsun. Bu yönde insanlarımıza katkı sağlayalım. Biz CHP olarak bunu istiyoruz ve yapmaya çalışıyoruz” dedi.
Burada bulunmasının nedeninin kesinlikle oy olmadığına da
Erdiş, “Diyarbakır’ı ve bu bölgeyi öğrenip, tanımak için buradayım. Burada öğrendiğim sorunları İstanbul’da, her gittiğim yerde dile getirmek istiyorum. Ben Diyarbakır ve bu bölge hakkında ne kadar çok şey öğrenirsem, İstanbul’da ve her gittiğim yerde, o kadar çok şey söylerim” diye konuştu.
“CHP’SİZ BİR ÇÖZÜM ZOR OLUR”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren DİKAD Başkanı Reyhan Aktar ise yaşanan çatışmalara dikkat çekti. Aktar, çatışmaların insanları ciddi anlamda etkilediğini belirterek, şunları kaydetti:
“Çatışma ortamının bir an önce son bulması gerekmektedir. Burada yaşananlar sadece bizi değil tüm toplumu etkiliyor. CHP bu noktada çözümü getirecek gibi görünüyor. CHP’siz bir çözüm zor olur. Ayrıca kadınların bu toplumda yadırganıyorlar. İkinci planda tutuluyorlar. CHP’de kadının yeri başkadır. CHP ve kadın bağdaşmıştır. Özellikle sizin gibi kadın adayların olması umut vericidir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden CHP’li Kadınlar Diyarbakır’da Sahaya İndi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 12 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP’li Kadınlar Diyarbakır’da Sahaya İndi haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Ağustos 2022, Çarşamba
 • İmsak
  03:59
 • Güneş
  05:29
 • Öğle
  12:28
 • İkindi
  16:13
 • Akşam
  19:18
 • Yatsı
  20:42
Sayfa Başı