DENİZLİ HABERLERİ

Pamukkale'de esnafa afetlere karşı hazırlık eğitimi

DHA
11.03.2020 - 13:11 |Son Güncelleme :
DHA

Pamukkale'de esnafa afetlere karşı hazırlık eğitimi

DENİZLİ'nin Pamukkale Belediyesi, ilçe sınırları içinde yer alan Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere (KOBİ) destek vererek 'Sağlam KOBİ Afetlere Hazırlık ve İş Sürekliliği' adıyla eğitim düzenledi. Eğitimde esnafa, afetlere karşı nasıl hazırlıklı olunması gerektiğini anlatıldı.

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için Pamukkale Belediyesi, yaklaşık 6 aydır 'Sağlam KOBİ' adıyla çalışma yürüttü. Bu çalışmalar kapsamında Pamukkale Belediye Meclis Salonu'nda Denizli Esnaf Odaları üyeleri ile ilçe genelinde faaliyetlerine devam eden esnafa yönelik, afet acil eylem planı konulu 'Sağlam KOBİ Afetlere Hazırlık ve İş Sürekliliği' adıyla eğitim düzenledi. Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği'nin de katıldığı eğitimde; Sağlam KOBİ Proje Yöneticisi Rüya Kaya, afet acil eylem planı konusunda detaylı bilgiler verdi. Sağlam KOBİ projesinin Van depreminden sonra ortaya çıktığını belirten Kaya, "Sağlam KOBİ Projesi 2013 yılında başladı. Sadece deprem değil sel, heyelan hatta işyerindeki grev bile KOBİ için afet sayılabilir. Önemli olan beklenilmedik durumda nelerin yapılması gerektiğinin bilinmesi. Bu konuda 25 ilde 100'den fazla eğitim düzenledik. Ülkemizde 3 milyondan fazla KOBİ var. KOBİ ekonominin bel kemiğidir. KOBİ'ler afetlere ne kadar dayanıklı olursa o ülke o kadar güçlü olur. Biz de beklenmedik durumlar oluşturan afetlerde neler yapılması gerektiğini bu eğitimlerle sizlere iletmiş oluyoruz" dedi.

ESNAFLARA YANGIN TÜPÜ DESTEĞİ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ise, esnafların afet konusunda hazır olması gerektiğini belirterek, "Afetin ne zaman meydana geleceği belli olmaz. O nedenle her türlü afete hazır olmak gerekiyor. Biz Pamukkale Belediyesi olarak eğitimlere katılan firmalarımız arasında yer alan ve maddi sıkıntı içinde bulunan esnaflarımızın bir bölümüne yangın söndürme tüpü sağlama konusunda çalışmalar yapacağız. Çünkü yangın her an başımıza gelebilecek bir afettir. Buna hazırlıklı olmak gerekir. Ayrıca afetlerle ilgili 'Afet Eğitim Merkezi' projesi düşüncemiz var. Buraya ilk ve ortaokulda yer alan çocuklarımızı getirerek deprem ve yangın başta olmak üzere doğal afetler anında nelerin yapılması gerektiğini öğrenmelerini sağlayacağız" dedi.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Pamukkale'de esnafa afetlere karşı hazırlık eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mart 2020 tarihinde saat 13 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pamukkale'de esnafa afetlere karşı hazırlık eğitimi haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

26 Mart 2020, Perşembe
 • İmsak
  05:29
 • Güneş
  06:51
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  19:28
 • Yatsı
  20:44
Sayfa Başı