DENİZLİ HABERLERİ

GEKA'dan koronavirüsle mücadeleye destek

DHA
02.04.2020 - 15:20 |Son Güncelleme :
GEKAdan koronavirüsle mücadeleye destek
DHA

DENİZLİ, Aydın ve Muğla'yı kapsayan Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) koronavirüsle mücadele kapsamında, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda tasarlanan 'COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Mali Destek Programı' ilan etti. Program kapsamında COVID-19 salgını ile mücadeleye katkı sağlayan ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projeler desteleneceği bildirildi.

Merkezi Denizli'de bulunan GEKA, 'COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Mali Destek Programı' ilan etti. Aydın, Denizli ve Muğla'da uygulanacak olan programın toplam bütçesi 6 milyon TL olarak açıklandı. Program kapsamında COVID-19 salgını ile mücadeleye katkı sağlayan ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projelerin desteklenmesi amaçlandığı belirtildi. Bu amaca ulaşmak için 'Virüsün Yayılımının Önlenmesi ve Kontrol Altına Alınması', 'Halk Sağlığı için Acil Hazırlık ve Müdahale Çalışmaları' ile 'Salgının Ülke ve Bölge Ekonomisine Negatif Etkilerinin Azaltılmasına Yönelik Yenilikçi Uygulamalar Geliştirilmesi' adlı 3 öncelik belirlendi. COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Mali Destek Programında 'Kar Amacı Gütmeyen Kurum/Kuruluşlar' ve 'Kar Amacı Güden İşletmeler' uygun başvuru sahibi olabilecek.

Valilikler, kaymakamlıklar, kamu kurumlarının bölge, il ve ilçe müdürlükleri, yerel yönetimler, kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, kooperatifler, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, teknoloji geliştirme bölgeleri ve firmalar salgına yönelik acil çözüm sunan projeleri ile programa başvurabilecekler.  Projeler 500 bin liraya kadar desteklenecek. Potansiyel başvuru sahipleri, proje başvurularına GEKA'nın internet sitesinden erişilebilecek ve Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden elektronik olarak son tarih olan 30 Nisan'a kadar başvuruyu doldurabilecek.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden GEKA'dan koronavirüsle mücadeleye destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Nisan 2020 tarihinde saat 15 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GEKA'dan koronavirüsle mücadeleye destek haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

02 Nisan 2020, Perşembe
 • İmsak
  05:18
 • Güneş
  06:40
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  16:46
 • Akşam
  19:34
 • Yatsı
  20:52
Sayfa Başı