DENİZLİ HABERLERİ

Denizli'de lisanslı depoculuk için ilk adım atıldı

DHA
28.04.2021 - 17:02 |Son Güncelleme :
DHA

Denizli'de lisanslı depoculuk için ilk adım atıldı

DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi, Merkez Lisanslı Depoculuk Tesisi yapımı için ile Denizli Ticaret Borsası ile işbirliği protokolü imzaladı. Denizli'de bir ilki daha gerçekleştireceklerini vurgulayan Başkan Zolan, "Üreten insanlarımıza destek olmaya devam edeceğiz" dedi.
Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Ticaret Borsası (DTB) arasında tarımsal üretimin gıdaya dönüşmesinde önemli bir aşama olan, çiftçiler tarafından üretilen hububat, yağlı tohum ve bakliyat ürünlerin sağlıklı bir şekilde depolanarak ülke ekonomisine kazandırılması amacıyla inşa edilecek Denizli Merkez Lisanslı Depoculuk Tesisi yapımına ilişkin protokol imzalandı. Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilen imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, DTB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ali Aydın ve Serhat Akbulut ile DTB Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Denizli'nin tarım üretiminde hayati derece önem taşıyan Denizli Merkez Lisanslı Depoculuk Tesisinin yapımının Denizli'de üretim yapan çiftçileri ilgilendirdiğini ve bu iş birliğinin büyük önem arz ettiğini söyleyen DTB Başkanı Tefenlili, protokolün hazırlanmasında büyük emeği olan ve kendilerine destek veren Başkan Zolan'a teşekkür etti.
Protokolle yapımına başlanacak tesisin uzun yıllar Denizli'ye hizmet vereceğini ifade eden Tefenlili, "Bu tesis faaliyete geçtikten sonra tüm üreticilerimizin ürünlerini depolayabileceği lisanslı bir depo yapılacak. Yapmış olduğumuz bu protokol uzun yıllar çiftçilerimize hizmet verecek. Denizli'de üretim yapan bütün çiftçilerimizi ilgilendiren bir konuda kalıcı bir tesise sahip olacağız. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan'a çok teşekkür ederiz" dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan ise, kentte bir ilki daha gerçekleştireceklerini belirterek, "Denizli'nin tarımına çok büyük katkı sağlayacak lisanslı depoculuk protokolünü DTB ile imza altına alıyoruz. Bugün bizim için çok önemli bir gün. Proje bizi de ziyadesiyle mutlu etti. Bu heyecanla protokolümüzü yapıyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak yapılacak Denizli Merkez Lisanslı Depoculuk Tesisimize güçlü bir şekilde katkı veriyoruz. Denizli Ticaret Borsamız ile birlikte inşallah bu işi tamamlayacağız" diye konuştu. Çiftçilerin ürünlerinin değer kaybı yaşamadan, sağlıklı bir şekilde satabilmelerine imkân verecek tesisin hayati bir önem taşıdığını vurgulayan Zolan, "Tesisle Denizli'de üretim yapan çiftçilerimiz çok büyük artılar kazanacaktır. Tesis uygun şartlarda ürünlerin depolanması anlamında bir yatırım olacak. Çiftçimiz ürünlerini anında ellerinden çıkarmak zorunda kalmayacak, ürünler burada sağlıklı şekilde depolanacak ve belgeleri ile satış gerçekleştirebilecek. Ayrıca bu depolarımızla birlikte çiftçilerimiz yerinin dar olması nedeniyle ürününü hemen elinden çıkarmak zorunda kalmayacak. Üreten insanlarımıza destek olmaya devam edeceğiz" dedi. Konuşmanın ardından protokol Başkan Zolan ve Tefenlili tarafından imzalandı.    
Tavas ilçesinin Sarıabat Mahallesi'nde inşa edilecek olan tesiste, 16 düztaban silo, 2 konik silo, elevatör çukuru, silo altı ve ara tünelleri, sundurma, kurutma temeli, lift, kantar, yangın suyu pompa odası ve idari binaların yer alacağı belirtildi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Denizli'de lisanslı depoculuk için ilk adım atıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2021 tarihinde saat 17 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Denizli'de lisanslı depoculuk için ilk adım atıldı haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Mayıs 2021, Salı
 • İmsak
  04:06
 • Güneş
  05:45
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  16:56
 • Akşam
  20:16
 • Yatsı
  21:48
Sayfa Başı