DENİZLİ HABERLERİ

Büyükşehir'den Türk-İslam kültürüne önemli hizmet

DHA
18.11.2020 - 14:50 |Son Güncelleme :
DHA

Büyükşehir'den Türk-İslam kültürüne önemli hizmet

DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Adil Beştaş Evi'nin, Türk-İslam Medeniyetleri ve Kent Belleği Düşünce Merkezi olmasına yönelik protokol imzalandı.
Büyükşehir Belediyesi'nin restore ederek yok olmaktan kurtardığı Adil Beştaş Evi'nin Türk-İslam Medeniyetleri ve Kent Belleği Düşünce Merkezi olmasına yönelik protokol imzalandı. Protokol törenine; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Seval Gebeş, Türk Ocakları Denizli Şube Başkanı Prof. Dr. Turgut Tok ve derneğin yönetim kurulu üyeleri katıldı. Türk-İslam Medeniyetleri ve Kent Belleği Düşünce Merkezi, protokolle Türk Ocakları Derneği Denizli Şubesi'ne tahsis edildi. Tarihi evde Denizli'nin tarihi, sosyal yaşamı, kültürel yapısı, ekonomik imkanları ve kent kimliğini akademik bir yaklaşımla değerlendirmek; gençlerin sosyal, kültürel bilinçlenmesine katkı sağlamak üzere veri tabanı oluşturmak, etkinlikler düzenlemek, farkındalık oluşturacak fikirler üretmek, kültürel devamlılığı sekteye uğratacak sorunlarla ilgili önlemler almak amaçlanıyor.
Protokol töreninde konuşan Prof. Dr. Tok, Türk Ocakları'nın Denizli'nin en eski sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu belirterek, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a, bu tarihi Adil Beştaş Evi'ni Türk Ocakları Derneği'ne tahsis etmesinden dolayı bütün üyelerimiz adına, şehrimiz adına ve milletimiz adına teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyoruz. Burada şehrimizle, belediyemizle, diğer sivil toplum örgütleriyle birlikte kentimizin kültürüne, Türk milletinin, Türk dünyasının, gönül coğrafyamızın kültürüne hizmet edecek etkinlikler yapmayı düşünüyoruz" dedi.
Başkan Zolan ise, uzun süredir arzu ettikleri bir projeyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Türk Ocakları Denizli Şubemize tarihi bir mekanı vererek geçmişle bütünleşmek; ecdadımızdan gelen güzellikleri bu mekanda yaşatmak ve tüm değerlerimizi gelecek nesillere aktarmak adına böyle bir protokolü imzalıyoruz" diye konuştu. Türk-İslam tarihi için önemli bir çalışma yapıldığını kaydeden Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Attığım bu imza beni en çok mutlu eden imzalardandır. Bu tarihi mekanda birçok güzelliklerimiz olsun. Gençlerimizle, şairlerimizle, birçok farklı mesleki kurumlarımızla sohbetler olsun, çalışmalar gerçekleşsin. Biliyorum ki burası sizlerle, Türk Ocağımızla çok güzel olacak. Hayırlı ve uğurlu olsun. Allah'ım burada güzel hizmetler yapmayı nasip etsin" dedi.
Protokolün imzalanmasının ardından Başkan Zolan ve beraberindekiler, tarihi Adil Beştaş Evi'nde incelemede bulundu.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Büyükşehir'den Türk-İslam kültürüne önemli hizmet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Kasım 2020 tarihinde saat 14 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir'den Türk-İslam kültürüne önemli hizmet haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Kasım 2020, Çarşamba
 • İmsak
  06:16
 • Güneş
  07:40
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı