ÇANKIRI HABERLERİ

Çankırı'da haksız fiyat artışları cezalandırılacak

DHA
14.03.2020 - 16:15 |Son Güncelleme :
DHA

Çankırı'da haksız fiyat artışları cezalandırılacak

Ramazan SARICI/ÇANKIRI, (DHA) - ÇANKIRI Ticaret ve Sanayi Odası (ÇATSO) ile Ticaret Borsası ortak basın açıklamasında, koronavirüs nedeniyle bazı ürünlerde haksız fiyat artışına karşın fırsatçılara gereken cezanın verileceği ifade edildi.
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen basın toplantısına ÇATSO Başkanı Hayrettin Çelikten, Borsa Başkanı Erdal Aslan, oda yöneticileri ile ilgililer katıldı. Koronavirüs nedeniyle bazı ürünlerde fiyat artışı uygulayanların kesinlikle af olmayacağını ve cezalandırılacaklarını söyleyen ÇATSO Başkanı Hayrettin Çelikten, "Vatandaşlarımızın mağduriyetine yol açanlara, yaşanan bu olumsuzlardan kanunsuz rant sağlayanlara karşı disiplin kurullarımızı sonuna kadar çalıştıracağız. Herhangi bir olumsuzluk gören ve tespit eden vatandaşlarımız derhal bizimle temasa geçsin" dedi.
Tüm üyelerini bu konuda uyardıklarını da aktaran Çelikten, "Ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Covid-19) isimli hastalık sonrasında, bazı işletmelerin söz konusu durumdan istifade ederek ticari ürünlerde haksız fiyat artışı gerçekleştirdiği hakkında, oda, borsa ve birliğimize şikayetler ulaşmaktadır. Bu çerçevede, çalışma alanımızda tespit edilen bu tür işletmelerin, Odamız Disiplin Kuruluna sevk edileceği ve haklarında ‘Oda ve Borsa Üyelerine Verilecek Disiplin ve Para Cezaları İle Disiplin Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu Hakkında Yönetmelik’ hükümleri çerçevesinde herkes bilmeli ki; vatandaşı mağdur edenlere karşı oda ve borsa olarak sessiz kalmayacağız gerekli işlemlerin başlatılacağı hususunu kamuoyuna ile paylaşıyoruz" dedi.
Yaşanan sürece karşı gerekli önlemlerin alınması ve vatandaşların panik ettirilmemesi gerektiğini ifade eden Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Erdal Aslan da, "Vatandaşımızın bu konuda panik yapmamalı. Vatandaş panikleyince alışverişini artırıyor ve ekonomik olarak 2. Darbeyi vurabiliyor. Mücadelemizi ne kadar bilinçli yaparsak, bu işin içinden o kadar iyi çıkacağımızı düşünüyorum." diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankırı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankırı ilinden Çankırı'da haksız fiyat artışları cezalandırılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Mart 2020 tarihinde saat 16 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çankırı'da haksız fiyat artışları cezalandırılacak haberi güncellenecektir.

ÇANKIRI NAMAZ VAKİTLERİ

26 Mart 2020, Perşembe
 • İmsak
  05:06
 • Güneş
  06:32
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  16:25
 • Akşam
  19:11
 • Yatsı
  20:31
Sayfa Başı