ÇANAKKALE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Seri muhakeme usulü ile bir ayda 240 dosya karara bağlandı

DHA
04.02.2020 - 15:31 |Son Güncelleme :
DHA

Halil ÖZÇOBAN/BURSA, (DHA)-BURSA Adliyesinde oluşturulan 'Seri Muhakeme Usulü Soruşturma Bürosu'nda son bir ayda 240 dosya sonuçlandırıldı.  Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şen, “Tek bir amacımız var; herkese eşit olarak adalet hizmeti vermek ve bunu en kısa sürede doğru kararlar ile gerçekleştirerek vatandaşlarımıza hissettirmektir” dedi.

Adalet Bakanlığı, Yargı Reformu kapsamında yapılan düzenlemeler doğrultusunda Bursa Adliyesi’nde Başsavcılık tarafından oluşturulan  'Seri Muhakeme Usulü Soruşturma Bürosu',  1 Ocak 2020 tarihinden itibaren 240 dosyayı sonuçlandırdı. Bursa Adliyesi’nde iki ayrı Asliye Ceza Mahkemelerinde etkin ve hızlı yargılama sağlayarak,  hem mahkemelerin hem savcılığın yükünü azaltan seri muhakeme usulü ile yargının yükü azalmaya devam ediyor. Yeni yılın ilk günü açılan büroya geçen bir  aylık süre içerisinde bin 503 dosya geldi ve bu dosyaların 240'ı Cumhuriyet Savcısının şüpheliye ettiği teklif neticesinde sonlandı. 10 dosya da sanıklar usulü kabul etmezken, 240 dosyada Asliye Ceza Mahkemesi, Cumhuriyet Savcısının teklifini olduğu gibi aynı gün içerisinde onaylanarak  kapandı.

Seri Yargılama Usulü ile basit suçların yargılamasında yakalanan ilerlemeden memnun olduklarını dile getiren Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şen, “Tek bir amacımız var; herkese eşit olarak adalet hizmeti vermek ve bunu en kısa sürede doğru kararlar ile gerçekleştirerek vatandaşlarımıza hissettirmektir” dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Seri muhakeme usulü ile bir ayda 240 dosya karara bağlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Şubat 2020 tarihinde saat 15 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seri muhakeme usulü ile bir ayda 240 dosya karara bağlandı haberi güncellenecektir.

ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

04 Şubat 2020, Salı
 • İmsak
  06:48
 • Güneş
  08:14
 • Öğle
  13:33
 • İkindi
  16:17
 • Akşam
  18:42
 • Yatsı
  20:03
Sayfa Başı