ÇANAKKALE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

ÇOMÜ'de koronavirüs acil eylem planı toplantısı

DHA
04.02.2020 - 15:48 |Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE, (DHA)-ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi yönetimi, koronavirüsüne (2019-Ncov) karşı hastanede alınması gereken önlemleri konu alan acil durum toplantısı yaptı.                  
ÇOMÜ Başhekimi Prof. Dr. Okhan Akdur başkanlığında Başhekim Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda, koronavirüsü şüphesiyle hastaneye başvuran hastalar ile ilgili uygulanması gereken işlemler görüşüldü. Toplantıda acil serviste bulunan bir odanın solunum müşahede odası olarak düzenlenmesi, şüpheli hasta için gerekli tıbbi donanımların Sağlık Bakanlığı Koronavirüsü Hastalığı rehberinde belirtildiği şekilde uygulanmasının sağlanması ve şüpheli hastalar için 3 özel oda hazırlanması konusunda kararlar alındı.
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Şener ise, koronavirüsü durumunda alınacak önlemler ile virüsün görüldüğü hastalarda yapılması gerekenleri anlattı.
Toplantıda ayrıca hastane müdürü, müdür yardımcısı, başhemşire ve başhemşire yardımcılarının sorumlukları altındaki birimlerde, görevli personele koronavirüsü ile ilgili gerekli bilgilendirmeyi  yapmaları ve birimlerdeki korunma ekipmanlarının kontrol ile devamlılığının sağlanması yönünde karar da alındı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden ÇOMÜ'de koronavirüs acil eylem planı toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Şubat 2020 tarihinde saat 15 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÇOMÜ'de koronavirüs acil eylem planı toplantısı haberi güncellenecektir.

ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

04 Şubat 2020, Salı
 • İmsak
  06:48
 • Güneş
  08:14
 • Öğle
  13:33
 • İkindi
  16:17
 • Akşam
  18:42
 • Yatsı
  20:03
Sayfa Başı