ÇANAKKALE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

ÇOMÜ, YÖK'ün sanal fuarında aday öğrencilere tanıtıldı

DHA
11.08.2020 - 14:47 |Son Güncelleme :
DHA

ÇOMÜ, YÖK'ün sanal fuarında aday öğrencilere tanıtıldı

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), tercih yapacak öğrencilere, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın (YÖK) himayesinde Türkiye’deki üniversitelerin tek platformda buluştuğu sanal fuarda tanıtıldı.

Covid-19 salgını sürecinde üniversite tercihi yapacak öğrenciler için olası riskleri en aza indirgeyerek, onları üniversitelerle buluşturmak amacıyla YÖK tarafından 04-07 Ağustos 2020 tarihleri arasında düzenlenen ‘Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020’ dört gün boyunca 09.00-17.00 saatleri arasında ÇOMÜ Rektörlük Senato Salonu'ndan bir internet platformu üzerinden gerçekleştirildi.

Üniversiteler, kendilerine ayrılan platformlarda çeşitli tanıtım broşürleri, afişler, kılavuzlar, video içerikleri ve canlı etkinlikler ile aday öğrencilere yönelik tanıtım fırsatı buldu.

Sanal fuarda temsilci olarak görev alan ÇOMÜ personelleri, aday öğrencilerden gelen çeşitli konulardaki mesajlara 4 gün boyunca cevaplar vererek onları; şehir, üniversite, öğrenci toplulukları, yarı zamanlı çalışma imkanları, burs ve barınma imkanları, Erasmus ve diğer yurt dışı fırsatları, bölümler ve harçlar hakkında bilgilendirdi. ÇOMÜ’nün çeşitli bölümleri, öğretim elemanları tarafından video konferans yöntemi ile aday öğrencilere tanıtıldı.

Yaklaşık 5 bin aday öğrencinin kayıtlı olarak üniversite stantlarını gezdiği sanal fuarı, ÇOMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süha Özden, Prof. Dr. Bünyamin Bacak ve Prof. Dr. Suat Uğur yerinde gözlemleyerek fuarda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Suphi Tüfekçi’nin koordinatörlüğünü yürüttüğü Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuar’ında dört gün boyunca aday öğrencilerden gelen sorular yanıtlandı.

ÇANAKKALE, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden ÇOMÜ, YÖK'ün sanal fuarında aday öğrencilere tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ağustos 2020 tarihinde saat 14 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÇOMÜ, YÖK'ün sanal fuarında aday öğrencilere tanıtıldı haberi güncellenecektir.

ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

11 Ağustos 2020, Salı
 • İmsak
  04:38
 • Güneş
  06:15
 • Öğle
  13:25
 • İkindi
  17:14
 • Akşam
  20:24
 • Yatsı
  21:54
Sayfa Başı