BURSA HABERLERİ

Sadece insanların belediyesi değiliz

Serhat TEZCAN / Hürriyet Bursa
27.02.2021 - 11:10 |Son Güncelleme :

“Sadece 112 bini aşkın Gemliklinin değil, ağaçların, kuşların, kedilerin ve köpeklerin de belediyesiyiz” diyen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, sokaktaki canlar için yaşam ve tedavi merkezinin yanı sıra insanlar için bir sosyalleşme alanı planladıklarını açıkladı.

Serhat TEZCAN / Hürriyet Bursa

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, 2021 yılı vizyon projelerini açıkladı. “Sadece 112 bini aşkın Gemlikli’nin değil, ağaçların, kuşların, kedilerin ve köpeklerin de belediyesiyiz” diyen Sertaslan, sokaktaki canlara yönelik önemli bir projeyi hayata geçirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Sadece insanların belediyesi değiliz

Belediyeye ait Umurbey’de bir yerin bulunduğunu hatırlatan Sertaslan, kedi ve köpekler ile zaman zaman başıboş olarak bulunan at hatta eşek gibi hayvanların misafir edilerek, tedaviye alındığı rehabilitasyon merkezinin yerine çok daha kapsamlı ve büyük bir tesis yapılacağını duyurdu. Gemlik Bursa yolunda, şehrin kalabalığından uzak ve doğayla iç içe planlanan yeni rehabilitasyon merkezi inşaatına başlamak için gün saydıklarını açıklayan Sertaslan, “Umurbey’deki merkez, ihtiyaçları karşılasa da sokaktaki canların daha rahat bir yaşam ve tedavi alanına kavuşmasını, aynı zamanda insanlar için de bir sosyalleşme alanını ortaya çıkarmayı planlıyoruz. Bunun için yeni rehabilitasyon merkezinin projesi hazır. Yapılacak yeni rehabilitasyon merkezi, 15 bin metrekare alan içerisinde; sosyal tesisi, konferans salonu, iki operasyon, iki muayene odası, kedi ve köpek evleri, röntgen odası, laboratuvarı ve doğal yaşam alanlarına sahip olacak. Yeni tesisin inşası için kısa sürede ihale sürecini tamamlayarak, sokaktaki canların sağlığı, rahatı ve konforu için önemli bir çalışmayı hayata geçirmiş olacağız” dedi.

Sadece insanların belediyesi değiliz

SPOR TESİSİ YATIRIMI

İlçeye kazandıracakları bir diğer önemli eserin ise merkezde yapımı devam eden spor tesisi olduğunu söyleyen Sertaslan, “20 yılı aşkın süredir Gemlikliler’e hizmet veren ilçe merkezindeki katlı otoparkın üstü kullanılmıyordu. Boş duran bu devasa alanı değerlendirerek, alana ilçe merkezinde eksikliği hissedilen bir spor tesisi yapılmasına karar verdik. Altında dükkan ve bürolar, 200’den fazla araç kapasiteli katlı otoparkın boş durumdaki üst katında çalışmalar bir aydır sürüyor. Yaklaşık 2 bin 500 metrekarelik alanda; dört adet spor salonu, eğitim sınıfları, fitness salonu ile kafeterya ve teras da olacak. Salonların yanı sıra tesiste sosyalleşme alanları da yer alacak sporcular ve aileleri buralardan faydalanabilecek” diye konuştu.

Sadece insanların belediyesi değiliz

KENT MÜZESİ

Gemlik’te yapım süreci devam eden bir diğer önemli çalışmanın ise Kent Müzesi olduğunu açıklayan Sertaslan, ilçe merkezinde bir müze bulunmamasının dikkat çeken bir eksiklik olduğunu vurguladı. Gemlik’te kültür ve sanat hayatına katkıda bulunacak bir müze yapılmasının uzun süredir talep edildiğini anlatan Sertaslan, “Gemlikliler’den gelen müze isteğini dikkate alarak, Balıkpazarı Mahallesi’nde Kent Müzesi’nin çalışmalarına başladık. Daha önce kamulaştırılmış tarihi konak, gerekli düzenlemelerin ardından Gemlik Kent Müzesi olarak hizmet vermeye başlayacak. Müzede başta zeytincilik ve balıkçılık gibi Gemlik’in tarihi değerleri aktarılırken, ilçeye ait binlerce yıllık lahitler, çanak, çömlek ve çeşitli parçalar, Gemlik’in son 100 yılına ışık tutan çeşitli eserler de sergilenecek” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Sadece insanların belediyesi değiliz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2021 tarihinde saat 11 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sadece insanların belediyesi değiliz haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Nisan 2021, Pazar
 • İmsak
  04:56
 • Güneş
  06:25
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  16:50
 • Akşam
  19:45
 • Yatsı
  21:08
Sayfa Başı