Bursaspor’dan ayrılmak istemedim

Güncelleme Tarihi:

Bursaspor’dan ayrılmak istemedim
Oluşturulma Tarihi: Nisan 28, 2020 09:22

Bursaspor’un altyapısında yetişen ve o dönemde kulüp tarihinin en yüksek bonservis ücretiyle transfer olan Semih Yuvakuran, Hürriyet Bursa’ya konuştu.

Haberin Devamı

1981 yılında Bursaspor altyapısında yetişen ve 25 kez milli takım forması giyen Semih Yuvakuran, Hürriyet Bursa’ya açıklamalarda bulundu. Bursaspor’un onun için ayrı bir yeri olduğunu belirten Semih Yuvakuran “Ben Bursaspor’da yetiştim ve dönemin en pahalı defans oyuncusu olarak transfer piyasasında yer aldım. Profesyonelim. 25 milyon artı Seyidiç’e karşılığında Galatasaray’a transfer oldum. Ama bana sorsalardı Bursaspor’da ömür boyu kalırdım. Seyidiç de Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi futbolcusuydu. Bursaspor’a kazandırdığım parayı kimse kazandırmadı. Yine de 12 sene küfür yedim“ dedi.

SEDAT 3’ÜN KALBİMDE AYRI BİR YERİ VAR

İdolünün SEDAT 3 olduğunu söyleyen Yuvakuran, “Sedat 3’ün benim kalbimde ayrı yeri var. Benden sonra Bursaspor’a Biyediç geldi. Ve o da Bursaspor gibi benimde kalbimi kazandı. Çünkü yürekli insandı” yorumunu yaptı

Haberin Devamı

KULÜPTEN YETİŞEN İNSANLARI ENGELLİYORLAR

DEPREMDEN sonra Bursa’ya yerleştiğini belirten Yuvakuran şunları söyledi: Bursaspor’a yardımcı olayım dedim. Menajerlik olayım vardı. Her kafadan ayrı bir ses ‘Galatasaray’da Fenerbahçe’de oynadı’ diyerek engellediler. Bana sallayanlar Bursaspor tarihine baksınlar, kaç para kazandırmışlar. Bursaspor tarihinde kulübe en çok para kazandıran adamım. Ama benim gibi Bursaspor’dan yetişen insanları maalesef engelliyorlar. Bizim Bursaspor’a her yönden katkımız olur. Dünyanın tüm kulüplerinde dostlarımız var. Ama bir gün bile bana Bursaspor kulübü ‘Gel, senin fikirlerinden yararlanmak istiyoruz, senin tecrübenden faydalanmak istiyoruz’ diyen çıkmadı. Ben en basit özelliğimi anlatayım; Türkiye ve Avrupa’dan yerden kayarak rakibin topunu alan insanım. Gel bunları öğret deseler bile yeterdi. Biz bu saatten sonra para pul peşinde değiliz”

HİÇBİR ZAMAN AYRILMAK İSTEMEDİM

KENDİSİNE edilen küfürler için hala üzüldüğünü belirten Yuvakuran, “Ben Bursasporluyum. Bursa’da doğdum ve Bursaspor’a transferde en yüksek parayı kazandırdım. En çok neye üzülüyorum biliyor musunuz..? Bursaspor’a en çok para kazandıran biri olarak Galatasaray ve Fenerbahçe forması altında Bursa’da sahaya çıktığımda yediğim küfürleri unutamıyorum. Hala da üzülüyorum. Ben hiç bir zaman Bursaspor’dan ayrılmak istemedim. Ama Bursaspor’un 2 yıllık bütçesini kazandırdım. Hiç bir zaman oynadığım kulübe ihanet etmedim” dedi.

Haberin Devamı

4-3’LÜK MAÇ MUSTAFA DENİZLİ’NİN HATASIYDI

YUVAKURAN unutamadığı maçı ise şöyle anlattı: Beşiktaş’ı Bursaspor olarak farklı yenmiştik. O günü unutamıyorum. Bir de Galatasaray forması altında Fenerbahçe’ye 4-3 yenildiğimiz maçı unutamıyorum. Devre arasında Mustafa Denizli çok hata yaptı. ‘Dalga geçmeyi bırakın 4 tane yerseniz gününüzü görürsünüz. Rövaşata falan yaparsanız 4 gol yersiniz. Seyirciyi çıldırtmayın. Artistik yapmayın’ dedi. Ve 4-3 mağlup olduk. Bu söz bizi oyundan moral motivasyon olarak düşürdü. Keşke bunu demeseydi. Tanju çok gol kaçırdı. Fenerbahçe ve Galatasaray muhteşem kadrosu vardı. 3-0 Fenerbahçe gibi takıma öne geçiyorsunuz. Ama soyunma odasında içerde talihsiz laf bana cız etti. Eyvah ‘ağabey o lafı etmeyecekti’ dedim. Mustafa ağabey kötü biri değil. Ama Prekazi ve bir kaç oyuncu havaya girdi galip geldiğimiz maçı kaybettik.

Haberin Devamı

FATİH TERİM ANTRENMANI İNLETTİ, RAŞİT ÇETİNER ÖZÜR DİLEDİ

UNUTAMADIĞI antrenman anısından şöyle bahsediyor 56 yaşındaki eski futbolcu: Derwall bize maç yaptırıyor. Kar bileğin üstü. Fatih Terim var. 1984 yılında. Raşit Çetiner de karşı takımda. Topa diye Raşit ağabeye girdim. ‘Ne yapıyorsun ulan’ diyerek üstüme yürüdü. Oradan Fatih ağabeyin gelişini bir görsen, fırtına gibi. ‘Ne yapıyorsun Raşit’ dedi. ‘Benden başka kimse konuşmayacak demedim mi? Ne yapıyorsun. Soyunma odasında görüşeceğim’ dedi. Antrenman bitti. Kaçtım soyunma odasına duşa daldım. Oradan bağrış var. ‘Raşit, o çocuktan özür dileyeceksin ulan’ dedi. Arkamdan bir el Raşit ağabey, ‘Semih’çim çok özür dilerim’ dedi. Bakamadım yüzüne. 33 yaşında ben bebeyim. Fatih ağabey lider, Raşit ağabey de lider ama dozu kaçırdı.

Haberin Devamı

FUTBOLCU İKEN MALZEMECİYDİM

TÜM gençlerin malzemecilere yardım etmesi gerektiğine vurgu yapan Semih Yuvakuran, “Oynarken malzemeciydim. Bursaspor’un malzemecisi Ahmet ağabey vardı. Tek başına antrenmanlara gelirdi. Şimdiki gençler kramponlarını ayaklarına istiyorlar. Lütfen tüm gençler malzemecilere yardım edin. Ben oynarken Ahmet ağabeyin bir sürü bavulunu taşıdım. Şimdikilere bakıyorum angus gibi gençler hemen arabaya dalıyorlar” dedi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!