BURDUR HABERLERİ

Vali Aslantaş'tan kurum müdürlerine çağrı

DHA
01.04.2021 - 10:42 |Son Güncelleme :
DHA

Vali Aslantaş'tan kurum müdürlerine çağrı

 

Mesut MADAN/BURDUR, (DHA) - BURDUR Valisi Ali Arslantaş, İl Afet Risk Azaltma Planı toplantısında kurum müdürlerine "İşinize yaramadığını düşündüğünüz, kurumdan uzaklaştırmak istediğiniz personelleri değil yeterli donanıma sahip ve yetkin personellerinizi görevlendirmeniz önem arz ediyor" diye seslendi.
Burdur İl Afet Risk Azaltma Planı Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı, İl Özel İdaresi Toplantı Salonu'nda yapıldı. Toplantıya Vali Ali Arslantaş, Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Yasin Tokgöz, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ile ilgili kurum müdürleri katıldı.
Toplantıda konuşan Vali Ali Arslantaş, "İl Afet Risk Azaltma Planı hazırlama sürecinde kurum ve kuruluşlarımızın, STK'ların ellerinden gelen tüm katkıyı yapması gerekiyor. Sizlerin aktif katılımıyla oluşturacağımız plan, sağlam, sağlıklı, öngörülebilir olacak, afetler karşısında hazır durumda olmamızı sağlayacak, can ve mal kaybını minimuma indirecektir" dedi.
Arslantaş, "İl Afet Risk Azaltma Planı içeriğinden de anlaşılacağı üzere teknik personellerden yararlanmanın şart olduğu bir plan olması sebebiyle, kurumlarınızdan istenen personellerin teknik personel olması ve istenen bilgi ve belgelerin AFAD Müdürlüğümüze ivedilikle gönderilmesi işlerimizi oldukça hızlandıracaktır. İşinize yaramadığını düşündüğünüz, kurumdan uzaklaştırmak istediğiniz personelleri değil yeterli donanıma sahip ve yetkin personellerinizi görevlendirmeniz önem arz ediyor" diye konuştu.
İl Afet ve Acil Durum Müdürü Yasin Tokgöz de şöyle dedi:
"İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP), ilin afetselliğini ve afetlerin olası etkilerini ortaya koyan ve bu etkileri en aza indirebilmek için afetler olmadan yapılacak çalışmaları bir süreç dâhilinde tarif eden, sorumluları ve sorumlulukları tanımlayan, sürdürülebilir bir plandır. Planın amacı İRAP'ın uygulamaya geçirilmesiyle afet sonrası faaliyetlere duyulan ihtiyaç ve ayrılacak kaynağın azaltılmasıdır. Böylelikle daha dirençli bir toplum ve daha güvenli yerleşim alanları oluşturulacak, sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlanmış olacak, afetten kaynaklı kayıplar minimize edilecektir."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Burdur haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Burdur ilinden Vali Aslantaş'tan kurum müdürlerine çağrı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Nisan 2021 tarihinde saat 10 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Aslantaş'tan kurum müdürlerine çağrı haberi güncellenecektir.

BURDUR NAMAZ VAKİTLERİ

18 Nisan 2021, Pazar
 • İmsak
  04:46
 • Güneş
  06:13
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:45
 • Akşam
  19:44
 • Yatsı
  21:05
Sayfa Başı