BURDUR HABERLERİBUCAK HABERLERİ

Bucak'ta yerel yönetimler ve muhtarlar toplantısı

DHA
17.10.2020 - 14:51 |Son Güncelleme :
DHA

Bucak'ta yerel yönetimler ve muhtarlar toplantısı

 

Halim AKCA/BUCAK, (DHA)- BURDUR'un Bucak ilçesinde yerel yönetimler ve muhtarlar toplantısı yapıldı.

Bucak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen toplandı, kent ormanında gerçekleştirildi. Toplantıya, AK Parti Burdur milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, Belediye Başkanı Emrullah Ünal, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Oğuz, birim müdürleri ve merkez mahalle muhtarları katıldı.

Belediye Başkanı Emrullah Ünal, 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutladı. Başkan Ünal, "Belediyemiz geçen günlerde MAKÜ ve akademisyenlerle bir toplantı gerçekleştirdik. Bugün de muhtarlarımız ile toplantı gerçekleştiriyoruz. Muhtarlarımız yerel yönetimler olarak devletimizin gözü kulağı, eli kolu her şeyimizdir. Muhtarlarımız belediyemizin çözüm ortağıdır. Belki mahalle muhtarlarımız mahallelerine yetirince yatırım yapılmadığı alınganlığını yaşayabilir. Belediye olarak kaynaklarımızı yerinde ve zamanında kullanmaktayız. Her mahallemize eşit şartlarda hizmet götürmeye çalışıyoruz. İlçemizi ileriye taşınma noktasında bizlere nasıl görev düşüyorsa, aynı görev sizlere de düştüğü kanısındayım. Tüm muhtarlarımızla öncesinde olduğu gibi ileriki günlerde çalışmalara hep birlikte imzalar atarız" dedi.

Belediye Başkanı Emrullah Ünal, hemen hemen tüm mahallelerin ana sorunun yol olduğunu, ilçede geçmiş yıllarda yapılan doğalgaz çalışmaları nedeniyle 50 kilometrenin üzerinde yolun bozuk olduğunu, bu yıl bunun 20 kilometresine yakınının sathi asfaltla kaplandığını, önümüzdeki yıllarda asfaltlama çalışmalarının sürdürüleceğini söyledi.

AK Parti Bucak ilçe Başkanı Mustafa Oğuz, Muhtarlar Günü'nü kutlayıp, Covid-19 çalışmalarından dolayı muhtarlara teşekkür etti.

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, dönemin İstanbul belediye başkanıyken okuduğu şiirle siyasi hayatı bitirilmeye çalışılan Recep Tayyip Erdoğan için 'Muhtar bile olamaz' başlıkları atılarak haberler yapıldığını, o dönemde Recep Tayyip Erdoğan ve tüm muhtarların küçümsenme algısından dolayı bugün muhtarların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından el üstünde tutuğunu söyleyerek, 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutladı.

AK Parti Milletvekili Yasin Uğur, Muhtarlar Günü'nü kutlayarak başladığı konuşmasında, "Muhtarlar ve belediye ilişkileri önemlidir. Muhtarlar kendi mahallelerindeki yapılacak işleri belediyelere ileterek belediyeyle istişareli şekilde çalışıp, öncelik sırasına göre çalışmaları yürütmektedir" dedi. Belediyecilikte en önemli şeyin planlama olduğunu belirten Yasin Uğur, planlamada bütün her şeyi birden yapmanın da mümkün olmadığını, belediye tarafından ivedilik ve öncelik sırasına göre tüm yatırımların sırası geldikçe yapıldığını belirtti.

AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik, muhtarlara mahallelerine yapılması gereken yatırımlar ve çalışmalar için sabırlı olmalarını ve küsmemelerini önerdi. Milletvekili Özçelik, "Hepimiz seçilmişiz, sizi mahalleli, belediye başkanımızı ilçe halkı, Burdur halkı da biz milletvekillerini seçmişlerdir ve vekalet vermiştir. Bu vekalet süresince hakkıyla görevimizi yerine getirmek için, bunu güzel yapabilirsek, vatandaşımızı memnun edebilecek şekilde yapabilirsek, onları mutlu edebilirsek, mutlu edemesek dahi, gönül rahatlığı içerisinde bırakabilirsek vekalet almış olanlar için güzel bir duygudur. Muhtarlarımız mutlaka kendi mahallelerinde çalışmaların bir an önce yapılmasını ister. Ama Bucak'ta tüm mahallelerin de temel sorunları hemen hemen aynıdır. Belediye, mahallelerde olan sorunları bir program ve proje dahilinde öncelik ve ivedilik derecesine göre çözüme gider. Belki muhtarlarımızın istekleri bir anda olmayabilir, bu durumda muhtarlarımızın sabırlı olmaları gerekmektedir. Mutlaka tüm mahallelerimizin sorunları zamanla çözülecektir" diye konuştu.

Muhtarlar adına konuşan Fatih Mahallesi Muhtarı Mehmet Ali Arslan da şöyle dedi:

"Seçilmiş mahalle muhtarları olarak resmi kurumlarda muhtarlar fazla ciddiye alınmamaktadır. Kurumlar muhtarları biraz daha ciddiye almalıdır. Mahallelere verilen gece bekçileri sayesinde rahatlamıştı, bekçilerin tamamının merkeze çekilmesi sıkıntılarımızı arttırdı. Bekçilerin tekrar mahallelere verilmesini istiyoruz. Yol üzerinde kalan elektrik ve telefon tellerinin yer altına alınmasını istiyoruz. Sokak köpekleri mahalle aralarında çok tehlikeli, pandemi sürecinde eğitimde ilçenin çoğu mahallesinde alt yapı eksikliği nedeniyle internet aksaklıkları yaşanmaktadır, en kısa sürede alt yapı çalışmalarının tamamlanmasını istiyoruz."

FOTORAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bucak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bucak ilinden Bucak'ta yerel yönetimler ve muhtarlar toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2020 tarihinde saat 14 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bucak'ta yerel yönetimler ve muhtarlar toplantısı haberi güncellenecektir.

BURDUR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Ekim 2020, Cumartesi
 • İmsak
  05:42
 • Güneş
  07:02
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  15:56
 • Akşam
  18:26
 • Yatsı
  19:42
Sayfa Başı