BURDUR HABERLERİ

BTB'de Elektronik Satış Salonu toplantısı

DHA
22.04.2021 - 10:01 |Son Güncelleme :
DHA

BTB'de Elektronik Satış Salonu toplantısı

 

Mesut MADAN/BURDUR, (DHA)- BURDUR Ticaret Borsası (BTB) öncülüğünde yapılacak Elektronik Satış Salonu ile ilgili Ziraat Odası başkanlarıyla toplantı yapıldı.
BTB öncülüğünde hayata geçirilmesi planlanan Elektronik Satış Salonu ile ilgili olarak il merkezinde hububat ticareti yapan tüccarlar ile düzenlenen toplantının ardından, bu kez de ilçe Ziraat Odası başkanları ile bir araya gelindi. BTB Meclis Salonu'nda yapılan istişare toplantısına BTB Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, Meclis Başkan Yardımcısı Nihat Eren, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kahraman Arlı, Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Boz ile Ziraat Odası başkanları katıldı.
Projenin amacı ve yararları hakkında Ziraat Odası başkanlarına bilgi veren BTB Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, borsanın asli görevinin alıcı ve satıcıyı buluşturmak olduğunu söyledi. Gündüzalp, "Üreticimizin, tüccarımızın ve sizlerin desteğiyle büyük bir eksiklik olarak gördüğümüz satış salonu projesini en kısa sürede hayata geçirmek istiyoruz.  Kurulacak olan satış salonu ile birlikte öncelikli hedefimiz üretimi arttırarak, ürün kalitesini oluşturmak olacak" dedi.
Üreticiyi ilgilendiren bu tür projelerde ortak akla önem verdiklerinin altını çizen Gündüzalp, "Bizler hem üretici kesiminin hem de işin içerisinde olan kuruluşlarımızın yani sizlerin desteğini alarak bir şeyler yapmak istiyoruz. Borsanın kurulduğu yıllarda satış salonu olsaydı da şu anda nasıl daha bu sistemi genişletebiliriz muhasebesini yapsaydık. Hazırlanan fizibilite raporuyla Burdur'da böyle bir projenin yapılabileceği ortaya çıktı. Sizlerin görüşleri de bizim için önemli" diye konuştu.
Burdur ile ilgili yapılacak olan her projede, birlik ve beraberliğin önemine dikkati çeken Gündüzalp, "İstişare toplantılarımızı ilçelerimize giderek, oradaki üreticilerimizle buluşarak devam ettireceğiz. Çünkü üreticimizin görüşleri, projeye bakışları bizler için önemli. Daha önce de söylediğim gibi satış salonu, ilimizdeki hububat, yağlı tohumlar ve aromatik bitkilerdeki rekolteyi arttıracak, bölgemizin ticari hayatına büyük katkılar sağlayacaktır" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Burdur haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Burdur ilinden BTB'de Elektronik Satış Salonu toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Nisan 2021 tarihinde saat 10 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BTB'de Elektronik Satış Salonu toplantısı haberi güncellenecektir.

BURDUR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Mayıs 2021, Pazartesi
 • İmsak
  04:02
 • Güneş
  05:41
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:51
 • Akşam
  20:10
 • Yatsı
  21:41
Sayfa Başı