BİTLİS HABERLERİ

Bitlisli çocuklar hem eğleniyor, hem okuma becerilerini geliştiriyor

DHA
01.12.2017 - 12:30 |Son Güncelleme :
DHA

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS,(DHA)-TÜRKİYE Eğitim Gönüllüleri (TEGV) ve Google.Org işbirilğiyle tasarlanan Algo Dijital eğitim seminerleri Bitlis'te de  verilmeye başlandı. Eğitimlere katılan çocuklar  hem eğleniyor, hem de öğrenme becelerini geliştiriyor.
Bitlis'te TEGV kayıtlı çocuklar, Algo Dijital eğitimi sayesinde bilgisayar teknolojisiyle donanım-yazılım bilgilerini öğreniyor.Eğitimlere katılan çocuklar hem eğleniyor, hem de öğrenme becerilerini geliştiriyor.
Haftanın  2 günü verilen eğitimlerde  algoritmik düşünme, dijital okur-yazarlık ve blok temelli kodlama, programları gibi uygulamalar aktarılıyor. Tamamen gönüllü eğitmenler ve ücretsiz derslerle yapılan eğitim sayesinde çocuklar programlama dilini yaşlarına uygun ve eğlenceli bir şekilde öğrenme imkanına sahip oluyor.

 Bitlis Eren Üniversitesi Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Öğrencisi Zeynep Şahan, çocukların sanal dijital dünyayı eğlenerek öğrenmelerinin düşüncelerini geliştirdiğini söyledi.

Şahan, “TEGV’de ilk yılım. ilk kez gönüllü olarak eğitim veriyorum. Çocuklarla ilgilenmek, onlara bir şeyler vermeye çalışmak beni çok mutlu ediyor. TEGV’de bilgisayar eğitimi veriyorum. Çocukların ne seviyede bilgisayar eğitimi aldıklarına bakılarak anlayabilecekleri seviyeye göre hareket ediyoruz. Bizim amacımız çocuklara verdiğimiz hedeflere ulaşmaları. Algoritmanın da temel mantığı hedefe ulaşmak için izlenen yol. Biz de buna yönelik eğitimlerimizi veriyoruz. Algo Dijital ise, çocukların sanal dijital dünyayı eğlenip öğrenerek düşüncelerini geliştirmek. Bizim amacımız sadece oyun oynamak değil. Hem eğlenip hem öğrenmektir. Çocuklarla eğlenmek, onlarla beraber öğrenmek her şeyden öte çocuk olmak çok güzel. Eğitimlerimiz haftada 2 gün oluyor. Burada belki az sayıda çocuğa eğitim verebiliyoruz fakat daha çok çocuğa eğitim verilebilir."dedi
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bitlis haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bitlis haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bitlisli çocuklar hem eğleniyor, hem okuma becerilerini geliştiriyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ

01 Aralık 2021, Çarşamba
 • İmsak
  05:35
 • Güneş
  07:02
 • Öğle
  12:05
 • İkindi
  14:37
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:20
Sayfa Başı