Ahlat Halkoyunları Yarışmasına Hazır

Güncelleme Tarihi:

Ahlat Halkoyunları Yarışmasına Hazır
Oluşturulma Tarihi: Nisan 07, 2015 12:34

BİTLİS’İN AHLAT İLÇESİ 11-12 NİSAN 2015 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK OLAN DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU HALK OYUNLARI BÖLGE YARIŞMALARI İÇİN HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI.

Bitlis’in Ahlat ilçesi 11-12 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılacak olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Halkoyunları Bölge Yarışması için tüm hazırlıklar tamamlandı.
Türkiye Halkoyunları Federasyonu Doğu ve Güneydoğu Anadolu Halkoyunları Bölge Yarışması’nın Ahlat’ta yapılacak olmasından dolayı Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban’a ziyarette bulunan federasyon yetkilileri, son durum hakkında görüş alışverişinde bulundular. Ahlat Kaymakamlığı ile Ahlat Belediyesi’nin katkı ve destekleriyle Halkoyunları Federasyonu tarafından 11-12 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan yarışma için son hazırlıklar yeniden gözden geçirildi. İlçede yapılacak olan yarışmaların hazırlıkları ile ilgili Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban’ı makamında ziyaret eden, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Doğu ve Güneydoğu Koordinatörü Ali Eski, Türkiye Halkoyunları Federasyonu Bitlis İl Temsilcisi Suat Ulugil, organizasyon kurulundan Maşallah Sönmez ve Ömer Timuçin, düzenlenecek olan Türkiye Halkoyunları Federasyonu 2015 Grup Yarışması’nın son durumu hakkında Başkan Çoban’a bilgi verdi.
Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban ise, halkoyunları yarışmasının ilçede ilk kez yapılacak olmasına dikkat çekerek, “Türkiye Halkoyunları Federasyonu 2015 Grup Yarışması’na katılacak olan tüm ekiplerimize başarılar diliyorum” dedi.
Ahlat’ta yapılacak olan halkoyunları yarışmasına 8 ilden 48 ekibin katılacağı ve tüm hazırlıkların yapıldığı belirtildi.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!