Bingöl'de Jandarma Teşkilatı'nın 185'inci kuruluş yıl dönümü kutlandı

Güncelleme Tarihi:

Bingölde Jandarma Teşkilatının 185inci kuruluş yıl dönümü kutlandı
Oluşturulma Tarihi: Haziran 14, 2024 17:51

Bingöl'de Jandarma Teşkilatı'nın 185'inci kuruluş yıl dönümü kutlandı

Haberin Devamı

Aziz ÖNAL/BİNGÖL,(DHA)-BİNGÖL’de Jandarma Teşkilatı’nın 185’inci kuruluş yıl dönümü düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Bingöl Şehir Stadyumu'nda gerçekleşen etkinliklere Vali Ahmet Hamdi Usta, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Jandarma Komutanı Bilgihan Yeşilyurt, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, askeri personel, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Etkinlik, jandarma ekiplerinin folklor gösterisi ile başladı. İl Jandarma Komutanı Bilgihan Yeşilyurt, burada yaptığı konuşmada, Jandarma Genel Komutanlığı'nın başarılarla dolu 185 yıllık köklü bir tarihe sahip olduğunu ifade ederek, “Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız. Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti jandarması, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında, gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur- çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir” dedi.

Haberin Devamı

Yeşilyurt’un konuşmasının ardından jandarma köpekleri gösteri yaptı. Komandolar tarafından gerçekleştirilen gösteriler büyük ilgi gördü. Program, kortej yürüyüşü ile sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!