Bingöl’de besiciler umutlarını bayrama taşıdı

Güncelleme Tarihi:

Bingöl’de besiciler umutlarını bayrama taşıdı
Oluşturulma Tarihi: Haziran 15, 2024 17:22

Bingöl’de besiciler umutlarını bayrama taşıdı

Haberin Devamı

Aziz ÖNAL/BİNGÖL,(DHA)- BİNGÖL’de Kurban Bayramı'na 1 gün kalmasına rağmen, Canlı Hayvan Pazarı'nda durgunluk yaşandı. Besiciler umutlarını 4 günlük bayram tatiline taşırken, Canlı Hayvan Pazarı Müdürü Sami Kaysadu, “Geçen yıllara göre baktığımızda bu yıl baya bir düşüş var. Önümüzdeki 4 günlük süreçte satışların artmasını umut ediyoruz” dedi.

Bingöl’e kırsal bölgelerden getirilen büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıklar alıcılarını bekliyor. Küçükbaş hayvan fiyatları 10 bin ve 20 bin TL arasında, büyükbaş hayvan fiyatları ise 70 bin ile 100 bin TL arasında satılıyor. Besiciler arife gününde bile geçen yıllara kıyasla pazarda yaşanan durgunluk nedeniyle umutlarını 4 günlük bayram tatiline taşıdı.

Canlı Hayvan Pazarı Müdürü Sami Kaysadu, "Kurban Bayramı sürecimiz başlamış bulunmaktadır. Geçen yıllara göre baktığımızda bu yıl bayağı bir düşüş var. Geçen sene bu vakitlerde, arife günü olmasına rağmen, bayağı bir kalabalık ve yoğun talep vardı. Bu sene ise baktığımızda satışlar ciddi bir düşüş göstermektedir. Önümüzdeki 4 günlük süreçte satışların artmasını umut ediyoruz. Hayırlısı olsun. İnşallah buradaki tüm üreticilerimiz hayvanlarını satarlar. İstedikleri müşteri gelir ve bu hayvanları tüketirler. Büyük bir emek var” dedi.(DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!