BATMAN HABERLERİ

Sason Kaymakamı faaliyet raporu

AA / Metin ÖZMEN
18.02.2015 - 18:53 |Son Güncelleme :
AA / Metin ÖZMEN

BATMAN (AA) - Sason Kaymakamı Tekin Dundar, 2014 yılında ilçede yürütülen çalışmalar ve faaliyetlere ilişkin açıklama yaptı.

Dundar, yaptığı açıklamada, 2014 yılı Faaliyet Raporunu kamu yönetiminde saydamlık ve hesap verme sorumluluğu bilinciyle hazırlandığını ifade ederek, şunları kaydetti.

"5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nun 41. Maddesi gereğince Kaymakamlığımızın idari sorumluluk bilinciyle hazırladığı 2014 yılı Faaliyet Raporu, genel bütçeden, il özel idaresi bütçesinden, KÖYDES projesi bütçesinden, GAP bütçesinden ve diğer ödeneklerinden ilçemize ve köylerimize tahsis edilen kaynaklarla, eğitim, tarım, altyapı gibi farklı sektörlerde yapımı, bakımı ve onarımı projelendirilmiş işlerin ne olduğunu, nerelerde yapıldığını, hangilerinde ne kadar kaynak harcandığını ve son fiziki hallerinin hangi aşamada olduğunu ve yine devletimizin sosyal devletin gereklerini yerine getirme amacı ile göndermiş olduğu SYDV yardımlarının istatistiki durumunu ve ayrıca ulusal ve bölgesel fonlardan yararlanılarak ilçemizde ve köylerinde hayata geçirilen projelerimiz hakkında vatandaşlarımızı ve tüm kamuoyunu bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Böylece yapılan bilgilendirme faaliyeti birincil kaynak olan idare tarafından yapıldığından dolayı, bilgi kirliliğinin de önüne geçmeyi hedeflemektedir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Batman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Batman ilinden Sason Kaymakamı faaliyet raporu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Şubat 2015 tarihinde saat 18 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sason Kaymakamı faaliyet raporu haberi güncellenecektir.

BATMAN NAMAZ VAKİTLERİ

17 Eylül 2021, Cuma
 • İmsak
  04:30
 • Güneş
  05:52
 • Öğle
  12:15
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:28
 • Yatsı
  19:45
Sayfa Başı