Kaş’ın hayatına Osman dokundu

Güncelleme Tarihi:

Kaş’ın hayatına Osman dokundu
Oluşturulma Tarihi: Eylül 13, 2021 12:43

Marmara Adalar’a bağlı Ekinlik Adası’nda yaşayan Osman Tamanoğlu, annesinin terk ettiği bebek saksağanı sahiplendi ve arasında bir dostluk oluştu. ‘Kaş’ adını verdiği kuşu 3 öğün besleyen Tamanoğlu, “Kaş’ın en sevdiği yemek Ezine peyniri. Çok yemek seçiyor” diyor.

Haberin Devamı

BALIKESİR’e bağlı Ekinlik Adası’nda yaşayan Osman Tamanoğlu (40) daha bebekken annesinin terk ettiği bebek saksağanı sahiplendi. Kulübede 5 tavşan, 13 güvercin, 2 bülbül, 9 kaz, 10 tavuk ve 1 horoz bakan Tamanoğlu’nun ‘Kaş’ ismini koyduğu saksağan ile arasında büyük bir dostluk başladı. Osman Tamanoğlu, bu ismi koymasının nedenini ise “Neşet Ertaş’ın ‘Kaşlarının Karasına’ şarkısını dinlerken, adının ‘Kaş’ olmasına karar verdim” diye açıkladı. Osman Tamanoğlu, yaklaşık 2 aydır ‘Kaş’a bakıyor ve onu düdük sesiyle yanına çağırıyor.
Yavru saksağanı bulduğunda uçmayı bilmediğini söyleyen Tamanoğlu, “Ona ilk önce bir yuva yaptım. Oraya alıştırdıktan sonra yavaş yavaş uçmaya başladı. Daha sonra ne kadar uzaklaşsa da hep geri geldi ve buraya alıştı” dedi.

Haberin Devamı

Kaş’ın hayatına Osman dokundu

PEYNİR SEÇİYOR

Kaş’ı tanımak için kuyruğunu beyaza boyadığını ifade eden Tamanoğlu, saksağanı nasıl beslediğiyle ilgili şu bilgileri verdi; “Kaş’ı ilk olarak kedi mamasını ufalayarak besledim. Tıpkı bir bebek gibi büyüdükçe çeşitliliği de arttı. Zeytin, Ezine peynir ve meyve yemeye başladı. Normal peynir verdiğimde yemiyor, özellikle Ezine peynirini seçiyor. Günde 3 öğün yemek yiyor. Öğününü yemeden önce yemeklerini saklayıp, daha sonra yemeye başlıyor. Kulübeye gelemediğim günlerde ise sakladığı yiyeceklerle besleniyor.”

Kaş’ın hayatına Osman dokundu

YANGINDAN YAVRU SERÇEYİ KURTARDI

Marmara Adası’nda 2019 yılında çıkan yangında söndürme çalışmalarına gönüllü olarak katılan Osman Tamanoğlu, ağaçtan düşmüş bir bebek serçe görünce onu da sahiplendi. Serçeyi şırınga ile beslediğini belirten Tamanoğlu, plaja giderken dahi omuzunda geldiğini söyledi. Serçe büyüdüğünde ise kaymakamlıkta çalışan bir arkadaşı tarafından sahiplenildi.

TEDAVİ EDİYOR

Adada yaralı hayvanları kendi imkanlarıyla tedavi ettiğini belirten Osman Tamanoğlu, müdahale edemediği yaralı can dostlarını Marmara Adası’ndaki veterinerlere götürdüğünü söyledi.
Osman Tamanoğlu’nun hayvan sevgisi bununla da sınırlı değil. Kulübede 5 tavşan, 13 güvercin, 2 bülbül, 9 kaz, 10 tavuk ve 1 horoz bakıyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!