BALIKESİR HABERLERİEDREMİT HABERLERİ

Edremit Belediyesi'nin öğrencilere karne hediyesi; robotik kodlama eğitimi

DHA
23.01.2020 - 17:59 |Son Güncelleme :
DHA

Edremit Belediyesi'nin öğrencilere karne hediyesi; robotik kodlama eğitimi

Fatih Emrah ERDOĞAN/EDREMİT(Balıkesir), (DHA)- BALIKESİR'in Edremit ilçesi belediyesi, 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci yarısının tamamlanmasıyla öğrencilere yarıyıl hediyesi verdi. Robotik kodlama atölyesinde eğitim hakkı kazanan çocuklara 6 ay temel mühendislik eğitimi veriliyor.
Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, eğitim öğretim yılının birinci yarısının tamamlanmasıyla öğrencilere karne hediyesi verdi. Edremit'te faaliyet gösteren KT Robotics Kodlama Atölyesi’nde çocuklar robotik setlerle bilim, fen, matematik, mühendislik kavramlarını keşfederek tasarım yapmayı öğreniyorlar. Ücretsiz olarak düzenlenen ve yoğun talep nedeniyle kura çekilişi sonucu 50 çocuğa verilen temel eğitim sonrası yine kura ile belirlenecek 20 çocuğa 6 ay boyunca eğitim verilecek.
Çocukların bilişsel zekasını, sayısal zekasını, aritmetik düşünce yapısını geliştiren robotik kodlama eğitimi, okuldaki müfredatta teorik olarak gördükleri konuları uygulama ile pekiştirmesine katkı sağlıyor. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Geleceğimiz olan çocuklarımıza teknolojinin doğru kullanımını aşılamamız gerekiyor. Bu doğrultuda çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacak her faaliyeti değerli buluyoruz. Bu eğitimleri yaygınlaştırarak tüketen nesil değil, üreten nesilleri yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edremit haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edremit ilinden Edremit Belediyesi'nin öğrencilere karne hediyesi; robotik kodlama eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ocak 2020 tarihinde saat 17 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edremit Belediyesi'nin öğrencilere karne hediyesi; robotik kodlama eğitimi haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Şubat 2020, Salı
 • İmsak
  06:36
 • Güneş
  08:00
 • Öğle
  13:28
 • İkindi
  16:19
 • Akşam
  18:46
 • Yatsı
  20:04
Sayfa Başı