AYDIN HABERLERİKUŞADASI HABERLERİ

Kuşadası'nda daha sağlıklı kentleşme için protokol imzalandı

DHA
15.12.2020 - 14:44 |Son Güncelleme :
DHA

Kuşadası'nda daha sağlıklı kentleşme için protokol imzalandı

AYDIN'ın Kuşadası Belediyesi ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne (TMMOB) bağlı İnşaat Mühendisleri Odası Aydın Şubesi arasında 'Teknik İşbirliği' protokolü imzalandı. Protokol ile Kuşadası'nda daha sağlıklı kentleşme ve nitelikli yapılaşmanın sağlanması hedefleniyor.

Kuşadası Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde sağlıklı kentleşme ve nitelikli yapılaşmanın gerçekleştirilmesi ve halka daha iyi teknik hizmet sunulabilmesi amacıyla TMMOB'ye bağlı İnşaat Mühendisleri Odası Aydın Şubesi ile teknik işbirliği protokolü imzaladı. Başkanlık makamında düzenlenen imza törenine, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Hayati Atlı, İnşaat Mühendisleri Odası Aydın Şube Başkanı Özlenen Alcı, Kuşadası Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü Yiğit Emre Özturan, İmar ve Şehircilik Müdürü Ahmet Taşkan, İnşaat Mühendisleri Odası Aydın Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Atılım ve Altan Güney ile İnşaat Mühendisleri Odası Kuşadası Temsilcisi Gizem Ersoy katıldı. Protokole göre her iki kurum gerekli olan mühendislik hizmetlerinin ilgili mevzuatlara, bilimsel esaslar ile mesleki ve sanat kurallarına uygun olarak yerine getirilebilmesi için ortak hareket edecek.

İmzalanan protokolün Kuşadası'nda tarih, kültür, doğa, çevre ve ekolojik değerlerin korunmasına da yönelik olduğunu belirten İnşaat Mühendisleri Odası Aydın Şube Başkanı Özlenen Alcı, "Kuşadası Türkiye'nin en önemli turizm kentleri arasında yer alıyor. Bu nedenle aramızda kurulan işbirliği büyük önem sahip. Kuşadası Belediyesi'ne bizimle dayanışma içerisinde olduğu için çok teşekkür ediyorum" dedi.

'NİTELİKSİZ YAPILAŞMAYA İZİN YOK'

Kuşadası Belediye Başkan Vekili Hayati Atlı ise "Bu protokolün kentimizin dokusuna, kültürel zenginliğine, doğa güzellikleri ve tarihi değerlerine yararlı olacağını düşünüyorum. Mühendislik ve mimarlık ürünü olmayan yapılaşmalar hem insanlara hem de doğaya büyük zarar veriyor. Kuşadası Belediyesi olarak kentimizde niteliksiz yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

Eşber OKAYER / KUŞADASI (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kuşadası haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kuşadası ilinden Kuşadası'nda daha sağlıklı kentleşme için protokol imzalandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Aralık 2020 tarihinde saat 14 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuşadası'nda daha sağlıklı kentleşme için protokol imzalandı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

27 Şubat 2021, Cumartesi
 • İmsak
  06:16
 • Güneş
  07:36
 • Öğle
  13:26
 • İkindi
  16:35
 • Akşam
  19:07
 • Yatsı
  20:22
Sayfa Başı