AYDIN HABERLERİKUŞADASI HABERLERİ

Kuşadası Belediyesi personeline hayat kurtaran eğitim

DHA
04.02.2020 - 16:54 |Son Güncelleme :
DHA

Kuşadası Belediyesi personeline hayat kurtaran eğitim

AYDIN'ın Kuşadası Belediyesi, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Hükümleri' kapsamında personeline, uygulamalı ilk yardım eğitimi verdi.

Kuşadası Belediyesi, işyerlerinde bulundurulması zorunlu olan ilk yardımcı personelin yetiştirilmesi amacıyla belediye personelini ilk yardım eğitiminden geçirdi. Erkan Yücel Sahnesi'nde teorik ve uygulamalı eğitime, 60 kişi katıldı. Toplam 16 saat süren eğitimde çalışanlara, Aydın Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) İlk Yardım Uzmanı Havva Hamide Aybar tarafından 'genel ilkyardım bilgileri', 'yaşam belirtileri', 'solunum yolu tıkanıklığı', 'göğüs ağrısı', 'kanama türleri', 'şeker koması', 'kırık', 'çıkık', 'burkulmalar', 'zehirlenmeler', 'hayvan ısırıkları', 'hasta ile yaralı taşıma' başlıkları altında detaylı bilgiler verildi.

İlk yardım eğitiminin insan hayatı için büyük önem taşıdığını belirten Uzman Aybar, "Belediyenin tüm birimlerini kapsayan program çerçevesinde çalışanlara detaylı olarak ilk yardım bilgilerini aktardık. İş kazası veya benzeri durumlarda eğitimli personel tarafından yapılacak ilk müdahale çoğu zaman hayat kurtarır. Bu konuda hassasiyet gösteren Kuşadası Belediyesi'ni tebrik ediyorum. Katılımcılar, eğitimden sonra girecekleri sınavda gösterecekleri başarıya göre sertifika alacaklar" diye konuştu.

Eşber OKAYER / KUŞADASI, (Aydın),(DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kuşadası haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kuşadası ilinden Kuşadası Belediyesi personeline hayat kurtaran eğitim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Şubat 2020 tarihinde saat 16 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuşadası Belediyesi personeline hayat kurtaran eğitim haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

04 Şubat 2020, Salı
 • İmsak
  06:41
 • Güneş
  08:04
 • Öğle
  13:27
 • İkindi
  16:16
 • Akşam
  18:41
 • Yatsı
  19:59
Sayfa Başı