Polis, kapı kapı dolaşıp bilgilendirme yapıyor

Güncelleme Tarihi:

Polis, kapı kapı dolaşıp bilgilendirme yapıyor
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 25, 2024 08:36

Polis, kapı kapı dolaşıp bilgilendirme yapıyor

Haberin Devamı

Dinçer AKTEMUR/ARDAHAN, (DHA)- ARDAHAN İl Emniyet Müdürlüğü'nün uygulamaya koyduğu 'Polis Hanede, Serhat Şehrimiz Güvende' (POLHANE) projesiyle polis ekipleri, bin 303 evi ziyaret ederek ailelere bağımlılık, aile içi şiddet, hırsızlık, terör, trafik ve narkotik konularında bilgilendirdi.

Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü, kent genelinde güvenlik ve asayişin sağlanması, suç ve suçlu ile mücadele edilmesi, vatandaşları, aile içi şiddet, bağımlılık, hırsızlık, terör, trafik ve narkotik konulara maruz kalmaları halinde yapmaları gereken şeyler hakkında bilgilendirmek amacıyla POLHANE projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında oluşturulan polis ekipleri, evleri tek tek ziyaret ederek asayiş olayları konusunda bilgilendiriyor.

Şimdiye kadar bin 303 evi siyaret eden polisin çalışmasına Vali Hayrettin Çiçek de destek verdi. Kent merkezinde yaşayan İpek ailesine misafir olan Vali Çiçek, polis ekiplerince aile bireylerine aile içi şiddet, bağımlılık, hırsızlık, terör, trafik ve narkotik konularında anlattığı bilgileri dinledi. Ziyaret sırasında aileye kadına yönelik şiddetle mücadelede önemli olan 'KADES' başta olmak üzere uyuşturucu ile mücadelede uygulanan mobil 'UYUMA' konularında bilgiler verildi.

Haberin Devamı

Türkiye'de ilk kez Ardahan'da uygulanan POLHANE projesi ile vatandaşların bilgilendirildiğini ve devletin varlığının her hanede hissedildiğini belirten Vali Hayrettin Çiçek, İl Emniyet Müdürü Gökalp Şener ve hane hane dolaşarak bilgilendirmelerde bulunan polis ekiplerine teşekkür etti. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!