ANTALYA HABERLERİ

Zeytinköy'de yeni cadde ve sokaklar açılıyor

DHA
30.06.2020 - 13:33 |Son Güncelleme :
DHA

Zeytinköy'de yeni cadde ve sokaklar açılıyor

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Zeytinköy olarak da bilinen Yeşildere Mahallesi'nde 3'ü ana aks olmak üzere 20 civarında cadde ve sokağın açılması için çalışmalara başladıklarını belirterek, “Cadde ve sokakların açılması için yaklaşık 120 binanın da kamulaştırmasını yapacağız" dedi.

Muratpaşa Belediyesi, Yeşildere Mahallesi ya da bilinin ismiyle Zeytinköy'de yepyeni bir çalışmaya başlıyor. Yeşildere Mahallesi'nde, bölgenin kesinleşen imar planına bağlı olarak, yeni ulaşım aksları, yeni cadde ve sokaklar açılacak. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, mahallede muhtar Hasan Ali Hakikat, mahalle sakinleri ve belediyenin ilgili müdürlüğüyle birlikte incelemelerde bulundu.

SUİSTİMALE FIRSAT VERMEDİK

Mahallenin imar planlarına göre açılacak yeni yolları yerinde gören Başkan Uysal, bölgede 6 yıl önce büyük bir fiziksel değişim süreci başladığını söyledi. Bu süreçte açılan yeni yollarla Zeytinköy bölgesinin büyük bir değişim ve modernleşmeyi yaşadığının altını çizen Başkan Uysal, “Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi'ni faaliyete soktuk. Komşularımız buraya sahip çıktı. Dışardan gelip mahallede yaşayan komşularımızı suiistimal eden birtakım yapılara fırsat vermemek anlamında da çok faydalı sonuçları oldu. Kadın Danışma Merkezi'ni hizmete açtık. Çocuklarımızın eğitimi için özel programlar uyguladık" diye konuştu.

Bölgede son olarak imar plan çalışmalarının da tamamlandığını dile getiren Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Hızla şehirleşeceğiz. Tamamen buradaki komşularımızın çok daha rahat şartlarda medeni bir ortamda çocuklarını büyütmeleri hususunda hassasiyetimizi sürdüreceğiz. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Şu anda bir yeni hamle var. 20- 25 arası sokak, birkaç büyük caddeyi içeren, 120 binada kamulaştırma içeren yeni bir hamlemiz var. O çalışmalarımız da devam edecek."

'DAHA GÜZEL OLACAK'

Geçmiş yıllarda yapılan yol çalışmalarında evinin bir bölümünü kendisi yıkan Taner Altıntaş, mahallede yol sıkıntısının büyük olduğunu belirterek, “İtfaiye, ambulans giremiyor. Biz yollarını açılıp daha iyi şehirleşmeyle daha rahat hareket edebileceğiz bir mahalle istiyoruz. Yollarımız çıkmaz sokak gibi kaldı. Her yerin açılıp daha rahat ulaşım sağlamak istiyoruz" diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Hakan Hakikat ise “Yeşildere daha güzelleşecek. İtfaiye, ambulans, ilaçlama arabası bile daha rahat girecek. Başkanımız Ümit Uysal'a teşekkür ediyoruz. Daha güzel olacak. Sevinçten söyleyecek bir şey bulamıyorum" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Zeytinköy'de yeni cadde ve sokaklar açılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Haziran 2020 tarihinde saat 13 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zeytinköy'de yeni cadde ve sokaklar açılıyor haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

30 Haziran 2020, Salı
 • İmsak
  03:50
 • Güneş
  05:34
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  16:57
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:05
Sayfa Başı