ANTALYA HABERLERİ

TURİZMCİNİN GÖZÜ SEMADA!

Zafer ALKAYA/HÜRRİYET
20.05.2022 - 09:21 |Son Güncelleme :

Turizmin başkenti Antalya semalarında uçuşan uçakların hâlâ istediğimiz yoğunlukta olmadığını üzülerek izliyoruz.

Zafer ALKAYA/HÜRRİYET

Ardı ardına Antalya Havalimanı’na inişe geçmesine alışkın olduğumuz, özellikle Rus charter uçaklarını şimdilerde çok daha seyrek görüyoruz. Ukrayna uçaklarını ise ne yazık ki hiç görmüyoruz. Çok derine inmeden buradan bile bakarak çok verimli bir turizm sezonu yaşamadığımızı anlayabiliyoruz

Söz konusu bu uçaklar ya da yerlerini doldurabilecek diğerleri gökyüzünde yeterince görülmedikçe, çok parlak bir sezondan söz etmek kuşkusuz olası değil.

Öte yandan hep söylediğimiz üzere büyük oranda oldukça ekonomik ürünlere belli bir ilginin söz konusu olması da elbette üzerinde durmamızı gerektiren ayrı bir sorun.

Hiç şüphe yok ki her segmentten ürünümüzün kendi içerisinde ayrı ayrı doluluk hedeflerine ulaşabilmesi, turizm hareketimizin doğru bir ivme yakalayabilmesi adına çok önemlidir.

Uzun sürmemesini ve bir an önce kalıcı bir barış ile sonlanmasını dilediğimiz bu üzücü savaş sonlanamadığı için olumsuz gelişmelerden etkilenen coğrafyamızın insanları da doğal olarak arzu edilen yoğunlukta herhangi bir tatil planına odaklanamıyor. Ve hal böyle olunca da ne yazık ki sizin tüm iyi niyetli çabalarınızın da çok net bir karşılığı olmuyor.

Yine sektör olarak geleceğe dair gerçekten hak ettiğimize inandığımız sonuçlara ulaşacağımız güzel günler için umutlarımızı içtenlikle korumaya devam edeceğiz.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden TURİZMCİNİN GÖZÜ SEMADA! hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Mayıs 2022 tarihinde saat 09 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TURİZMCİNİN GÖZÜ SEMADA! haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

06 Temmuz 2022, Çarşamba
 • İmsak
  03:54
 • Güneş
  05:37
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  16:58
 • Akşam
  20:27
 • Yatsı
  22:03
Sayfa Başı