ANTALYA HABERLERİ

TURİZMCİLERE ÖDÜL YAĞMURU  

 Ceren DENİZ/HÜRRİYET
16.07.2021 - 09:43 |Son Güncelleme :

Turizm sektörünün ‘Oscar’ları olarak nitelendirilen ve bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen Quality Managment (QM) Ödülleri sahiplerini buldu.Demirören Medya’ya ait Hürriyet Seyahat’in sponsorluğunda gerçekleşen ödül töreninde, Demirören Medya Bölgeler Reklam Grup Başkan Yardımcısı Mesut Bayraktar da ödül alan isimler arasındaydı.

 Ceren DENİZ/HÜRRİYET

TÜRKİYE turizminin en başarılı işletme ve yöneticilerinin ödüllendirildiği QM - Quality Managment Awards, Antalya Hotel Su’da sektör profesyonellerinin yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi. Demirören Medya’ya ait Hürriyet Seyahat’in sponsorluğunda gerçekleşen ödül töreninde, Demirören Medya Bölgeler Reklam Grup Başkan Yardımcısı Mesut Bayraktar da ödül alan isimler arasındaydı. Zorlu pandemi koşullarına vurgu yapmak amacıyla ‘Kalite hiç bu kadar önemli olmamıştı’ mottosu ile yapılan törende, 10 ayrı kategoride 74 ödül verildi.

TURİZMCİLERE ÖDÜL YAĞMURU

MÜZİK VE DANS GÖSTERİLERİ

Bu yıl 11’inci kez düzenlenen gece, kokteyl ile başlayıp sahne gösterileri ve konserlerle devam etti. Patara Trio’nun mini konserinin ardından Laser Show ve Rainbow Dans Grubu’nun gösterisi ile hareketlenen gecenin sunuculuğunu İlker Kutlu Aktaş üstlendi. Törenin açılış konuşmasını yapan GM Medya Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral, “Pandemi krizinin yarattığı etkilerden kurtulmak açısından QM Ödülleri büyük önem taşıyor. Bu zorlu dönemde kaliteden ödün vermeyip ödül kazananlar, turizmin gerçek kahramanlarıdır” dedi.

İNANCIMIZI HİÇ KAYBETMEDİK

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı ise sektörün zorlu bir dönem geçirdiğinin altını çizerek şunları söyledi: “2019’daki gerçeklerle bu yılın gerçekleri farklı. Çok ciddi hedeflerle karşıladığımız 2020’de Kovid gibi bir durumla karşılaştıktan sonra en önemli önceliğimiz şu oldu: Üretmek, üretmek, üretmek. Ürettiklerimize değer katmak hepimizin temel görevi olmalı. Çünkü biz onlarla anılıp tarihe not düşeceğiz. Selçuk Meral, bir projeyi aklına koyduğunda her zaman gerçekleştirdiğini biliyoruz. Herkesin karamsarlığa kapıldığı dönemde biz hiçbir zaman sektöre olan inancımızı kaybetmedik. Biz bu inanışla ve sektöre olan bağlılığımızla her türlü sıkıntıyı beraber atlatırız. Bugün QM’in 11’nci ödül törenindeyiz. Bir ödül töreni 11 yıldır yaşıyorsa çok iyi bir noktaya gelmiştir. Böyle bir dönemde kalite ödüllerinin dağıtılması, sektörün kaliteden ödün vermediği anlamına gelir.”

CEYLAN’IN ANISINA ÖDÜL VERİLDİ

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden sevilen turizmci Ersoy Ceylan adına da bir ödül verildi. Pandemiden etkilenen tüm turizm emekçilerini temsilen Ceylan’ın anısına verilen bu özel ödülün sahibi, Eskişehir Turizm Birliği oldu. Pandemi döneminde turizm çalışanlarına maddi-manevi destekleri nedeniyle takdir toplayan Eskişehir Turizm Birliği Başkanı Deniz Demir, bu zorlu dönemde yardımlaşmanın önemine değinerek, “Umarım bir daha böyle kitlesel problemler, yıkımlar yaşamayız” diye konuştu.

11 FARKLI ÜLKEDE OYLAMA YAPILDI

GM Turizm & Yönetim Dergisi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen törende ödül kazanan kişi ve kuruluşlar dev bir anket ile belirleniyor. QM Ödülleri, 11’inci yılın anısına 11 farklı ülkede 4 farklı dilde oylama ile belirlendi. QM Awards Anketi, web siteleri üzerinden 101 bin ziyaretçiye ulaştı. Yaklaşık 1 ay süren oylamada; yurt içi ve yurt dışından turizm yöneticileri, turizm yatırımcıları ve turizm çalışanları ankete katılarak 2020 turizminin en iyilerini belirledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden TURİZMCİLERE ÖDÜL YAĞMURU   hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Temmuz 2021 tarihinde saat 09 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TURİZMCİLERE ÖDÜL YAĞMURU   haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Temmuz 2021, Cuma
 • İmsak
  04:03
 • Güneş
  05:43
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:58
 • Akşam
  20:23
 • Yatsı
  21:57
Sayfa Başı