ANTALYA HABERLERİ

TEK ÇARE FİYAT DEĞİL

Zafer ALKAYA/HÜRRİYET
16.04.2021 - 10:05 |Son Güncelleme :

“Nitelikli Turizm” her şeye rağmen bizim vazgeçemeyeceğimiz bir hedefimiz olmaya devam etmeli. Bunun için de giderek yükselen hizmet kalitemizle birlikte tutarlı fiyat politikalarımızdan da kesinlikle vazgeçmemeliyiz.

Zafer ALKAYA/HÜRRİYET

EVET salgında tüm dünya turizmi gibi biz de adam akıllı örselendik. Turist hareketi olmayınca turizmin bereketi de olmuyor elbette. Ama bereketi arttırmanın tek çaresi kesinlikle dramatik fiyat indirimleri de olmamalı. Salgının insanları son derece tedirgin eden ve özgürlüklerini önemli ölçüde kısıtlayan bir büyük dert olduğunu tartışmak mümkün mü ? Böylesi bir zor süreçte zaten pek çok insan çok büyük özlem duyduğu halde bir yerlere tatile uçmak konusunda hala çok emin olamıyor ve bir süre daha beklemede kalarak kesin kararını vermek istiyor.

Turizmin başkenti Antalya yerli yabancı misafirlerini tekrar özenle konuk edebilmek adına tüm sezon hazırlıklarını tamamladı. Ancak verimli bir sezon için gerekli olan koşullar ne yazık ki sadece bizim hazır olmamızla hayata geçemiyor. Yüzümüzü güldürecek yeni gelişmelere hala çok ihtiyacımız var.

Böylesi bir olağanüstü süreçte sağlıklı kalabilmeyi önceleyen dünya turisti için fiyat cazibesinin ne denli etkili olabileceğini çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Bu illet insanlık için bu denli tehdit olmaktan elbet bir gün çıkacak ve biz kaldığımız yerden yolumuza devam edeceğiz.

Yıllar boyu büyük emeklerle oluşturduğumuz turizm hareketimizi gelecek hedeflerimize taşıyabilmemizin ancak tutarlı adımlarımızla gerçekleşebileceğini çok iyi biliyoruz. Ayrıca önceki dönemlerde panik ile aldığımız bazı kararların da bünyemizde oluşturduğu olumsuzlukları asla gözardı edemeyiz.

Evet “Nitelikli Turizm” her şeye rağmen bizim vazgeçemeyeceğimiz bir hedefimiz olmaya devam etmeli. Bunun için de giderek yükselen hizmet kalitemizle birlikte tutarlı fiyat politikalarımızdan da kesinlikle vazgeçmemeliyiz.

İçinde bulunduğumuz şartları elbette gerektiği gibi değerlendireceğiz ve bazı yeni adımlar atacağız buna kuşku yok. Ancak o şartların bizi hedefimizden uzaklaştırmasına da izin vermememiz gerekiyor.

İnancımız doğrultusunda atacağımız tutarlı adımlar hiç şüphe yok ki turizm hareketimizin geleceğidir.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden TEK ÇARE FİYAT DEĞİL hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Nisan 2021 tarihinde saat 10 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TEK ÇARE FİYAT DEĞİL haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

08 Mayıs 2021, Cumartesi
 • İmsak
  04:16
 • Güneş
  05:49
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:46
 • Akşam
  19:59
 • Yatsı
  21:25
Sayfa Başı