ANTALYA HABERLERİ

SEVGİYE ULAŞAN EN KESTİRME YOL “TURİZM”

Zafer ALKAYA/HÜRRİYET
18.06.2021 - 10:36 |Son Güncelleme :

Çoğumuz yabancı bir ülkede turist olmanın keyfini bir şekilde yaşamış ve kısa bir süre de olsa bir başka kültürde ve iklimde bulunmanın farklı heyecanını hissetmişizdir.

Zafer ALKAYA/HÜRRİYET

Elbette herkesin mutluluk algısı aynı olmuyor ancak çoğumuz turistik bir seyahat sayesinde kendimizi çok daha iyi hissettiğimizi yaşayarak anlamışızdır.

Evimizden valizimizle havalimanına hareket ettiğimiz andan itibaren yaşam sevincini içimizde bir başka hissetmeye başlarız ve farklı bir ruh hali davranışlarımıza yansır. Bizi bir başka ülkeye ulaştıracak uçağa doğru attığımız her adım aslında sevgiye doğru atılan adımlardır.

İnsanın doğasında olan bu eşsiz dürtü değil midir milyonları havaalanlarına, uçaklara , yeni ülkelere ve maceralara sürükleyen?

Ülkeler ve insanlar arasındaki en güçlü köprünün “Turizm” olduğuna şüphe var mı?

Turist , milliyeti ne olursa olsun seyahati boyunca artık bir dünya insanıdır. Bulunduğu ülkenin insanları ile hangi lisan ile anlaşıyor olursa olsun aslında hissettiği dil sevginin dilidir. O dil yolu sevgiden geçen herkesin ortak dilidir.

Ve işte bu ortak dil dünya turizmini içinde bulunduğu hüzünlü günlerden tekrar cıvıl cıvıl bir sürece taşıyacak büyük güçtür.

Çok yakınlarda bir gün tekrar o güzel günlere kavuşacağız ancak bugün yaşadıklarımızdan belli dersler çıkarmamız gerektiğini de unutmamamız gerekiyor. Çünkü belki de bu dersler sayesinde bundan böyle daha güzel ve daha anlamlı seyahatler yapacağız.

Dünya turisti yaşadığı bu çok sıkıntılı ama çok da anlamlı sürecin ardından endişe duymaksızın her nereye seyahat ediyor olursa olsun beraberinde çok daha fazla sevgi ve saygı taşımalıdır.

Evet turizm sevgiye ulaşmanın en kestirme yoludur ve dileğimiz tüm dünya insanlarının bu yoldan sevgiye ulaşma şansına sahip olabilmeleridir.

Şimdi yeni bir seyahat için valizlerimizi hazırlarken yaşadığımız bu sıkıntılı sürecin ardından seyahatimizi çok daha anlamlı kılabilmek adına daha fazla sevgi eklemeyi de ihmal etmeyelim.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden SEVGİYE ULAŞAN EN KESTİRME YOL “TURİZM” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Haziran 2021 tarihinde saat 10 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SEVGİYE ULAŞAN EN KESTİRME YOL “TURİZM” haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Temmuz 2021, Pazar
 • İmsak
  04:13
 • Güneş
  05:50
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  16:58
 • Akşam
  20:18
 • Yatsı
  21:48
Sayfa Başı