ANTALYA HABERLERİ

Rusya’da Aspendos rüzgarı esiyor

Pelin GEL\HÜRRİYET
14.03.2019 - 10:24 |Son Güncelleme :

Antalya’nın tam kadro yer aldığı Rusya’daki Moskova Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’nda (MITT) Aspendos rüzgarı esiyor. Fuarda su kemerleri ve tiyatrosu ile yaklaşık iki bin yıllık geçmişi olan antik kent anlatılıyor.

Pelin GEL\HÜRRİYET

İKİ BİN YILLIK TARİH RUSLARA ANLATILIYOR

TURİZMDE 2019’u Aspendos Yılı ilan eden Antalya, su kemerleri ve tiyatrosuyla ünlü antik kenti Moskova Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’nda (MITT) anlatıyor. Standları ziyaret eden turistlere Kaleiçi evleri ile antik kentlerin yer aldığı anahtarlık, kitap ayracı gibi ürünler dağıtılıyor.

Fuara katılan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Deniz, kum, güneş en güçlü olduğumuz yanımız. Bunu terk edelim demiyoruz. Ama bunun yanında çok fazla alternatifimiz de var. Onları da turizmde bir değer olarak öne çıkaralım” dedi. Nitelikli turizmin kültür, tarih, sanat, spor turizminin öne çıkarılmasıyla oluşacağını belirten Vali Karaloğlu, şunları söyledi: “Çeşitli etkinlikler, şovlar, tiyatro gösterimleri, konserlerle bu sene hem Aspendos’u daha fazla tanıtmak hem de Aspendos üzerinden insanlara tarihi, kültürü ve sanatı hissettirmek istiyoruz. Bakanlığımızın 2019’da kültürü daha fazla öne çıkarma noktasında gayreti var.”

KÜLTÜREL DEĞERLER

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı da geçen yıl Perge ile başlayan uygulamanın olumlu olduğunu dile getirdi. Yağcı, “12-13 milyon değil, 20 milyon turisti nasıl yakalayacağımız noktasında 2 strateji ortaya çıkıyordu. Bir ürün çeşitliliği, iki pazar çeşitliliği. Bunu yakalamak için de biz deniz, kum, güneş için gelen misafirlerin yanında Antalya gibi kültürel varlıklara sahip bir kentin diğer özelliklerini ortaya çıkararak düşük sezonda misafirlerimizi çekmek için bu çalışmaya girdik” dedi. Yağcı, ayrıca sezon içinde Aspendos’la ilgili çok sayıda etkinlik yapacaklarını kaydetti.

200 ANTİK ŞEHİR

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin de Antalya’da tanıtılacak yüzlerce nokta olduğunu, pazarlama eksiğinin giderilmesi gerektiğini söyledi.

Antalya Tanıtım A.Ş. Genel Müdürü Necdet Baş, Antalya’nın 200 antik şehrin üzerinde oturan dünyanın çok önemli bir destinasyonu olmasına rağmen gerektiği gibi tanıtılmadığını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Rusya’da Aspendos rüzgarı esiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Mart 2019 tarihinde saat 10 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rusya’da Aspendos rüzgarı esiyor haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Haziran 2021, Pazartesi
 • İmsak
  03:46
 • Güneş
  05:30
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:53
 • Akşam
  20:25
 • Yatsı
  22:02
Sayfa Başı