ANTALYA HABERLERİ

ÖLÜM BARINAĞINA KAMERALI TAKİP

Ceren DENİZ/HÜRRİYET
16.01.2020 - 11:27 |Son Güncelleme :

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Merkezi’nde 14 köpeğin ölümüyle ilgili soruşturma devam ederken, barınak, özel kameralarla 24 saat takip edilmeye başlandı

Ceren DENİZ/HÜRRİYET

ANTALYA Konyaaltı Kaymakamlığı, Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşanan köpek ölümleriyle ilgili barınakta görevli 6 kişiyle ilgili ihmal olabileceği gerekçesiyle soruşturma izni verdi. Hayvanseverleri ayağa kaldıran 14 köpeğin ölümüyle ilgili savcılık soruşturması başlatılacak.

ÖLÜM BARINAĞINA KAMERALI TAKİP

GEREKENİ YAPACAĞIZ

Konuyu ilk günden beri bizzat takip ettiklerini belirten Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden sorumlu Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Muammer Saygılı, “Soruşturmanın sonunda köpeklerin canına mal olan bir kasıt, ihmal ya da hata tespit edilmesi halinde tüm sorumlularla ilgili gerekeni yapacağız” dedi.

KAMERALAR TAKILDI

Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde koruma tedbirlerinin artırıldığını ifade eden Saygılı, şöyle bilgi verdi: “Burası hayvanların tedavilerinin iyi şekilde yapıldığı bir barınak. Ancak daha etkin denetim ve daha kapsamlı hizmet için bazı yeni çalışmalar için harekete geçtik. Mahalle temsilcileri seçtik. Hayvanların bakımı konusunda hayvansever gönüllülerle birlikte hareket edeceğiz. Merkezin her yerine kameralar yerleştirdik.”

EĞİTİM VERİLECEK

Akdeniz Üniversitesi ile işbirliğiyle yapılan çalışmalardan da bahseden Saygılı, “Veterinerlik Fakültesi öğretim üyeleri ile merkezde yapılacak incelemelerin ardından eğitim ve iyileştirme çalışmaları yapılacak. Uzman personeli düzenli eğitimlerle destekleyeceğiz. Barınakta bakımı yapılan hayvanlar için daha iyi koşullar oluşturmayı amaçlıyoruz. Hastalık nedeniyle ölümlerin önüne geçmek için kırsaldakiler de dahil bölgemizdeki tüm sokak hayvanlarına aşı yapılmasını sağlıyoruz” diye konuştu. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden ÖLÜM BARINAĞINA KAMERALI TAKİP hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ocak 2020 tarihinde saat 11 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÖLÜM BARINAĞINA KAMERALI TAKİP haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2020, Perşembe
 • İmsak
  06:14
 • Güneş
  07:34
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  16:20
 • Akşam
  18:48
 • Yatsı
  20:03
Sayfa Başı