ANTALYA HABERLERİ

KORONAVİRÜSÜ HAFİFE ALMAYIN

Ceren DENİZ/HÜRRİYET
17.05.2020 - 08:44 |Son Güncelleme :

Isparta İl Hıfzıssıhha Kurulu, kentte ‘maskesiz’ dışarı çıkılmasını yasakladı. Hürriyet’e konuşan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Kimse bu virüsü hafife almasın. Tedavi sürecindeki ızdırap insanı dünyaya geldiğine pişman ediyor” dedi.

Ceren DENİZ/HÜRRİYET

ISPARTA İl Hıfzıssıhha Kurulu kararınca kentte maskesiz dışarı çıkmak yasaklandı. Yeni karara göre; kentin her noktasında istinasız maske takılacak. Hürriyet’e konuşan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Berber, kuaför ve güzellik salonlarına giden vatandaşlar, kendi maskelerini değil girişte verilen temiz maskeyi takacaklar. Belediye olarak kent geneline hijyen ekipmanlarının güvenli şekilde bertaraf edilmesi için konteynerler dağıttık. Tam 3 aydır aralıksız 24 saat süreyle 44 mahallemizdeki 2 bin 541 sokağımızı, 251 caddemizi ve 3 bulvarımızı dönüşümlü olarak ilaçlı sularla yıkıyoruz. Tüm kamu kurumlarının tamamını ve faaliyete geçen iş yerlerini ilaçlatıyoruz” dedi.

KORONAVİRÜSÜ HAFİFE ALMAYIN

KENTİN TAMAMINA MASKE DAĞITTIK

Isparta’nın merkezi ve ilçelerindeki 85 bin evin tamamının 2 kez dolaşılarak maske ve kolonya dağıtıldığını belirten Başdeğirmen, “Isparta Belediyesi olarak maskelerin tamamını kendimiz üretiyoruz. Köylerimizin ve beldelerimizin de ihtiyaçlarını ulaştırdık. Şu an belediyemizde her an ihtiyacı olan herkese maske tedariği yapıyoruz. Halk otobüslerimizin tamamına hem yolcular hem de sürücüler için maske dağıttık. Çok büyük olan 2 pazarımızın faaliyetini durdurduk. Mahalle arasındaki pazarlarımızın da saatlerini ileri aldık ve gelenlere maske dağıtımına başladık. Pazar yeri girişlerini bariyerlerle kapatarak Emniyet güçlerinin de desteğiyle sayıyla giriş çıkış sağladık. Böylece yoğunluğu önleyerek pazar yerlerinin kontrolünü kolaylaştırdık” diye konuştu.

KORONAVİRÜSÜ HAFİFE ALMAYIN

‘BANA BİR ŞEY OLMAZ’ DEMEYİN

Ispartalıların büyük ölçüde bu konunun ciddiyetinin farkında olduğuna vurgu yapan Başdeğirmen, şöyle devam etti: “Ama hala ‘Bana bir şey olmaz’ diyen vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Bu konuyu hafife almasınlar. Virüse maruz kalanların tedavi sürecinde çektiği ızdırap insanı dünyaya geldiğine pişman edecek boyutta. Bu zor duruma düşmemek için bizim aldığımız tedbirlere, Cumhurbaşkanımızın aldığı kararlara, Sağlık Bakanımızın yaptığı uyarılara ve Isparta Valiliğimizin kısıtlamalarına lütfen dikkat etsinler ve kurallara uygun hareket etsinler. Maske konusunda ceza uygulamamız başladı. Bundan sonra maskesiz dışarı çıkan vatandaşlarımız 3 bin 150 lira ceza ödeyecekler. Buna dikkat edip maddi zarara uğramasınlar. Önümüzde güzel günler var.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden KORONAVİRÜSÜ HAFİFE ALMAYIN hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Mayıs 2020 tarihinde saat 08 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KORONAVİRÜSÜ HAFİFE ALMAYIN haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Mayıs 2020, Pazar
 • İmsak
  04:04
 • Güneş
  05:41
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:48
 • Akşam
  20:07
 • Yatsı
  21:36
Sayfa Başı