ANTALYA HABERLERİ

KONSEY'DEN MASKE UYARISI

Ceren DENİZ/HÜRRİYET
03.08.2020 - 09:14 |Son Güncelleme :

Normalleşme süreciyle birlikte rehavelete kapılan yurttaşlar maske ve sosyal mesafe gibi önlemleri artık ihlal ediyor. Maske kullanım oranlarının yüzde 10’lara düştüğünü ortaya koyan Antalya Kent Konseyi, Antalya Valiliği, İl Hıfzısıhha Kurulu ve bakanlıklara sunduğu raporda pandemi sürecine yönelik yeni önlemler istedi.

Ceren DENİZ/HÜRRİYET

ANTALYA Valiliği ve bakanlıklara, son dört ayda koronavirüs salgını kapsamında yapılan uygulamaları değerlendiren bir rapor sunan Antalya Kent Konseyi, virüsün yayılım riskine karşı yeni önlemler alınmasını istedi. Maske kullanım oranının yüzde 10 düzeyine düştüğünü belirten Kent Konseyi, restoran, kafe, bar gibi yerlerde Sağlık Bakanlığı’nın ve İl Hıfzısıhha Kurulu’nun kararlarına uyulmadığına dikkat çekti. Personelin maske takmadığı, hijyen kurallarına dikkat etmediği ve tek kullanımlık araç gereç kullanılmadığına değinen Kent Konseyi, yeterli denetimlerin yapılmadığını belirtti.

KONSEYDEN MASKE UYARISI
MASKE ZORUNLULUĞU GELSİN
Antalya Kent Konseyi’nin raporunda öncelikli öneriler şöyle yer aldı: “Kent merkezinde maske zorunluluğu getirilmeli ve yerel yönetimlerin ücretsiz maske dağıtması sağlanmalı. Toplu yaşam alanlarının denetimleri sıkı tutulmalı ve kural dışı uygulamalar tespit edilerek önlenmeli. Bazı kentlerde olduğu gibi Antalya İl Pandemi Kurulu toplantılarına başta Kent Konseyi olmak üzere ilgili sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları da katılmalı.”

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden KONSEY'DEN MASKE UYARISI hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ağustos 2020 tarihinde saat 09 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KONSEY'DEN MASKE UYARISI haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Ekim 2020, Pazar
 • İmsak
  05:47
 • Güneş
  07:07
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:47
 • Akşam
  18:15
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı