ANTALYA HABERLERİ

KAYIT PARASINA ‘ÖZEL’ DENETİM

HABER MERKEZİ
30.08.2019 - 10:33 |Son Güncelleme :

Antalya’da binlerce veli kayıt telaşına düştü. Kayıt parası tedirginliği yaşayan velilere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, “Süreci bizzat takip ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kayıt parası ve özel sınıf şikayetlerine yönelik yaptığı, “Hangi okulda bu tür bir fiil işlenmişse bununla ilgili gelen şikayetleri toparlayıp bu okulların tamamına ilişkin soruşturma başlattık” açıklaması kayıt telaşı içinde olan Antalyalı binlerce velinin yüreğine su serpti.

TEDBİRLER ALINDI

Bakan Selçuk’un değerlendirmesinin ardından Hürriyet’e konuşan Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, okul öncesi eğitim hariç hiçbir devlet okulunda kayıt parası istenemeyeceğini söyledi. Arslan, “İlimizde her türlü tedbiri aldık velilerimiz içi rahat olsun” dedi.

İHBARDA BULUNUN

Tüm denetim ve uyarılara rağmen mağduriyet yaşayan velilerin yetkili birimlerle temasa geçebileceğini kaydeden Arslan, “İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizin tüm iletişim kanalları açık. Yapılan başvurular anında sonuca ulaştırılıyor. Ben de süreci bizzat takip ediyorum” diye konuştu.

KEYFİ DAVRANAMAZLAR

“Velileri rahat ettirmek bizim görevimiz” diyen Arslan, şöyle devam etti: “Bakanımızın hassasiyet gösterdiği konular gerçekten çok önemli. Kimse kayıt sürecinde keyfi davranamaz. Davranan olursa biz gereğini yaparız. Zaten ekiplerimizde sahada bizzat kayıt sürecini tüm yönleriyle denetliyor.”

BAKAN NE DEMİŞTİ?

Okullarda ’kayıt parası’ alındığı ve okul içinde ’özel sınıf’ açıldığına yönelik şikayetler üzerine soruşturma başlattıklarını belirten Bakan Selçuk, “Hangi okulda bu tür bir fiil işlenmişse bununla ilgili gelen şikayetleri toparlayıp bu okulların tamamına ilişkin soruşturmayı başlattık. Bunun kesinlikle yapılmaması gerektiği ve asla izin vermeyeceğimizi de çok büyük kararlılıkla ortaya koyduk. Bir okulun içinde ayrı sınıfı farklı bir şeye dönüştürmek bizim asla onaylamayacağımız bir şey” demişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden KAYIT PARASINA ‘ÖZEL’ DENETİM hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ağustos 2019 tarihinde saat 10 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KAYIT PARASINA ‘ÖZEL’ DENETİM haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

06 Mayıs 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:19
 • Güneş
  05:51
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:46
 • Akşam
  19:57
 • Yatsı
  21:23
Sayfa Başı