ANTALYA HABERLERİ

KASADA YAŞAMDAN HUZURA

Ceren DENİZ/HÜRRİYET
26.01.2021 - 09:13 |Son Güncelleme :

Antalya’da üstü derme çatma kapatılmış küçük bir araç kasasında yaşam mücadelesi veren Hasan Hulusi Anzerlioğlu’na Muratpaşa Belediyesi el uzattı. Hasan amca huzur evine yerleştirildi.

Ceren DENİZ/HÜRRİYET

ANTALYA’nın Muratpaşa ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Hacı Mustafa Karakaşlı Camii’nin yanında ağaca zincirli duran kasanın içinde 2 metre yerde yaşamaya çalışan Hasan Hulusi Anzerlioğlu (62) huzura erdi. Hürriyet Akdeniz’de ‘Evini sırtında taşıyor’ başlığıyla yayınlanan haberin ardından Muratpaşa Belediyesi harekete geçti. Belediyenin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Hasan Hulusi Anzerlioğlu’nu yaşam mücadelesi verdiği yerden eşyalarıyla birlikte alarak, Hüsnü Karataş Mahallesi Şehit Astsubay Ömer Halis Demir Caddesi’nde bulunan Özel Antalya Huzur Evi ve Bakım Merkezi’ne yerleştirdi.

BELEDİYE HAREKETE GEÇTİ

Kış şartları ve kalp hastalığıyla mücadele eden Hasan Hulusi Anzerlioğlu’nu yaptıkları incelemeden sonra huzur evine yerleştirmek için işlemleri başlattıklarını söyleyen Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Oya Kansu, şöyle bilgi verdi: “Önce Dutlubahçe Muhtarı Zeki İmirgi ile iletişime geçtik. Sosyal Hizmetler uzmanlarımız, Muhtar Zeki İmirgi’yle birlikte bölgeye gidip Hasan amcayı yaşadığı o küçük yerde buldu. Çok zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyordu.”

MASRAFLARI KARŞILANACAK

“Kalp hastası olduğu için kendisi önce sağlık kontrolünden geçirildi. Gerekli görüşmeler yapıldıktan sonra huzur evinde yaşamak isteyip istemediğini soruldu. Kabul edince ekibimiz Hasan amcayı caminin bitişiğinde yaşadığı yerden alıp eşyalarıyla beraber bölgedeki özel bir huzur evine götürüldü. Masrafları belediyemiz tarafından karşılanacak.”

HUZUR EVİNDE YAŞAYACAK

Huzur Evi bünyesinde Hasan Hulusi Anzerlioğlu’nun tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını belirten Sosyal Hizmetler’e bağlı görevliler de “Bu dönemde evsiz olarak yaşam savaşı verenler sadece kış soğuğuyla, yağmurla ve sokağın zorlu şartlarıyla değil, salgın tehlikesiyle de karşı karşıya kalıyorlar. Kronik kalp rahatsızlığı olan Hasan Hulusi Anzerlioğlu, sokakta değil huzur evinde sağlıklı koşullarda yaşayacak. Hasan amcayı valiziyle beraber huzur evindeki odasına yerleştirdik” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden KASADA YAŞAMDAN HUZURA hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ocak 2021 tarihinde saat 09 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KASADA YAŞAMDAN HUZURA haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

01 Mart 2021, Pazartesi
 • İmsak
  06:02
 • Güneş
  07:21
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  16:26
 • Akşam
  18:58
 • Yatsı
  20:12
Sayfa Başı