ANTALYA HABERLERİKAŞ HABERLERİ

Ormanda kaliteli ve güvenli üretim eğitimi

DHA
28.10.2020 - 10:26 |Son Güncelleme :
DHA

Ormanda kaliteli ve güvenli üretim eğitimi

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA)- ANTALYA Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Kaş Orman İşletme Müdürlüğü'nde görev yapan teknik personel ve ormanda çalışan işçilere yönelik olarak uygulamalı 'Ormanda kaliteli, doğru ve güvenli üretim' eğitimi düzenlendi.
Antalya Orman Bölge Müdürlüğü İşletme ve Pazarlama Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitime, eğitimci olarak mühendisler Cemal Sak ve Ali Fuat Işık katıldı. Kaş Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı Gürsu bölgesinde düzenlenen eğitime, Kaş Orman İşletme Müdürü Süleyman Demir, işletme müdür yardımcıları, orman bölge şefleri ve üretimde çalışan orman işçilerinden olan 75 kişi katıldı.
Eğitimde kesilecek ağaçlarda damgalama, üretimde standardizasyon, dikili ağaç satışında üretim, üretim sonrası nakliyat, üretimin her safhasında güvenli çalışma konuları anlatıldı. Eğitimciler, "Ağaç ve üretim sertifikası olmayan işçilerin üretim sahasına girişine ve çalışmasına izin verilmemeli. Yüksekten asla ağaç kesilmemeli. Toprağa yakın kalan her santimetre ağaç bir milli servettir. Bu nedenle ağaçlar, toprağa en yakın noktadan kesilmelidir. Uzun boylu orman emvali (tomruk) daha pahalı satılmaktadır. Bu nedenle uzun tomruk üretimine ağırlık verilmelidir. Ağaç kesimi çok tehlikeli bir iş ve iş koludur. Bu alanda çalışacak işçilere, mutlaka bir eğitim verilmelidir. Eğitim mümkünse uygulamalı olarak verilmelidir. Çalışanların mutlaka kurallara ve iş güvenliğine uygun olarak çalışmaları sağlanmalıdır. Çünkü ağaç kesiminde ölümlü iş kazaları yaşanmaktadır. Üretim çok önemli, anca insan sağlığı ve canı her şeyden önemlidir" dedi.
Ardından uygulamalı olarak ağaç kesimi, ağaç kesim tekniği, boylama, soyma, sınıflandırma konularında uygulamalı eğitim yapıldı. Eğitim soruların yanıtlanmasıyla sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kaş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kaş ilinden Ormanda kaliteli ve güvenli üretim eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2020 tarihinde saat 10 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ormanda kaliteli ve güvenli üretim eğitimi haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Nisan 2021, Cuma
 • İmsak
  04:40
 • Güneş
  06:07
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  19:45
 • Yatsı
  21:06
Sayfa Başı