ANTALYA HABERLERİKAŞ HABERLERİ

Kaş Devlet Hastanesi imece usulü donatılıyor

DHA
27.10.2020 - 10:27 |Son Güncelleme :
DHA

Kaş Devlet Hastanesi imece usulü donatılıyor

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA)- KAŞ Devlet Hastanesi, Kaş Eğitim ve Sağlık Vakfı öncülüğünde imece usulü donatılıyor.
Kaş Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanı Erdal Hacıvelioğlu önderliğinde bir araya gelen vakıf yönetimi, Kaş Devlet Hastanesi'nin ihtiyacı olan araç, gereç ve tıbbi malzemeleri gidermek için çaba harcıyor. Vakıf, hastanenin ihtiyacını imece usulü bir araya getirdiği Kaşlıların katkıları ile gideriyor. Vakıf öncülüğünde bir araya gelen yaklaşık 60 kişi ve kurum Kaş Devlet Hastanesi'ne toplam değeri 146 bin lira olan üç tıbbi cihaz daha kazandırdı. Kendi aralarında bir araya gelen 6 kişi hastanenin yoğun bakım, çocuk servisinde kullanılacak 16 bin lira değerinde 'ultrasonic nebulizer' cihazı kazandırdı. Kendi aralarında bir araya gelen 47 kişi yoğun bakım ünitesinde kullanılacak 67 bin lira değerinde  'Biyovent mekanik solunum cihazı' kazandırdı. Yine kendi arasında bir araya gelen 6 kişi, göğüs hastalıkları servisinde kullanılacak parasal değeri 63 bin lira olan iki adet 'bipap cihazı', bir adet 'spirometre' cihazı ve alerji solüsyonları satın aldı.
Kaş Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanı Erdal Hacıvelioğlu, "Kaş Devlet Hastanesi'nin hizmete girdiği 2015 yılının ocak ayından bu yana yaklaşık 250 hayırsever insanımız, bugünkü değeriyle yaklaşık 5 milyon liralık cihaz ve malzeme katkısı sağladı. Birçok yardımseverimiz imece usulü her yıl cihaz alımı için düzenli katkı sağlıyor. Biz insanımızdan çok büyük rakamlar tutan katkılar değil, imece usulü bir araya getirdiğimiz yardımsever, hayırsever Kaşlı hemşehrilerimizden küçük katkılarla büyük işler başarıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kaş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kaş ilinden Kaş Devlet Hastanesi imece usulü donatılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2020 tarihinde saat 10 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaş Devlet Hastanesi imece usulü donatılıyor haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Nisan 2021, Salı
 • İmsak
  04:55
 • Güneş
  06:19
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  19:37
 • Yatsı
  20:55
Sayfa Başı