ANTALYA HABERLERİ

Karadağ Antalya Fahri Konsolosu Yılmaz oldu

DHA
18.06.2021 - 15:20 |Son Güncelleme :
DHA

Karadağ Antalya Fahri Konsolosu Yılmaz oldu

 

ANTALYA, (DHA) - KARADAĞ Antalya Fahri Konsolosluğu gerçekleştirilen törenle açıldı. Karadağ Antalya Fahri Konsolosu Hüseyin Erkan Yılmaz oldu.

Ev sahipliğini Karadağ Antalya Fahri Konsolosu ünvanı ile Hüseyin Erkan Yılmaz'ın üstlendiği açılış törenine, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Karadağ Dışişleri Bakanı Dorde Raduloviç, Karadağ Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratoviç, Ak Parti Antalya milletvekilleri Dr. Tuba Vural Çokal ve İbrahim Aydın ve çok sayıda davetli katıldı. Karadağ Antalya Fahri Konsolosu Hüseyin Erkan Yılmaz açılış konuşmasında Karadağ'ın bağımsızlığını ilan ettiği 2006'da Türkiye'nin ilk tanıyan ülke olduğunu hatırlatarak, her iki ülke arasında dostane ilişkilerin çok uzun süredir varolduğunu söyledi.

İKİ ÜLKE İLİŞKİLERİNE ÖNEMLİ KATKI

Türkiye ve Karadağ halkları arasındaki dostluk ilişkilerinin her fırsatta karşılıklı olarak geliştirildiğine değinen Hüseyin Erkan Yılmaz, "Bu onurlu göreve layık görülmekten mutluluk duyarken, devam eden samimi ilişkilere katkıda bulunmaktan da büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Antalya'daki Karadağ diplomatik misyonu olarak, iki ülke ilişkilerinin gelişmesi için her türlü desteğe hazır olduğumu ve görevimi büyük bir özveriyle yerine getireceğimi belirtmek isterim" dedi.

"FAHRİ KONSOLOSLUK HER İKİ HALKI YAKINLAŞTIRMAKTADIR"

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ise yaptığı konuşmada, beş kıtada bulunan Türkiye Fahri Konsolosluk Ağı'nın, Türkiye'nin ikili ilişkilerine değerli katkılar sağladığını söyledi. Kıran, "Karadağ'ı değerli bir ortak ve müttefik olarak görüyoruz. İlişkilerimiz, ortak tarih, kültür ve derin sosyal bağlara dayalı olarak her alanda sürekli gelişiyor" diye konuştu.

İKİ HALKIN TARİHİ 1500'LÜ YILLARA DAYANIYOR

Karadağ Dışişleri Bakanı Dorde Radoloviç de her iki ülkenin çok eski bir geçmişi olduğunu belirterek, "Karadağ 1500'lü yıllardan bu yana varolan bir ülkedir ve Osmanlı zamanında da her iki halk arasındaki ilişki çok eskidir. Yine ilk büyükelçilik Osmanlı zamanında açılmıştır. Şimdi yine iki halk arasındaki ilişki aynı yakınlıkta devam etmektedir" şeklinde konuştu.

Açılış töreninde konuşmalarının ardından konuk Dışişleri Bakanı Dorde Radoloviç, Karadağ Antalya Fahri Konsolosluk beratını Hüseyin Erkan Yılmaz'a takdim etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Karadağ Antalya Fahri Konsolosu Yılmaz oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Haziran 2021 tarihinde saat 15 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karadağ Antalya Fahri Konsolosu Yılmaz oldu haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

04 Ağustos 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:25
 • Güneş
  05:58
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:56
 • Akşam
  20:09
 • Yatsı
  21:35
Sayfa Başı