ANTALYA HABERLERİ

İPEK GİBİ DESTEK

Ceren DENİZ/HÜRRİYET
16.01.2021 - 09:43 |Son Güncelleme :

İpek böcekçiliğini teşvik için yüzde 100’lük, en az 3 yıldır arıcılık yapanlara da yüzde 50’lik hibe desteği verileceği açıklandı. Destek için son başvuru tarihi 22 Ocak olarak açıklandı.

Ceren DENİZ/HÜRRİYET

ANTALYA’DA ipek böceği yetiştiriciliğini ve arıcılığı teşvik için üreticilere hibe desteği verilecek. İpek böceği yetiştiriciliğinde gerekli olan tesisler için yüzde 100 hibe desteği vereceğini açıklayan Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, en az 50 kovanı bulunan arıcıların da yüzde 50 hibe desteği alabileceğini duyurdu. Hibe desteği için son başvuru tarihi ise 22 Ocak.

İPEK GİBİ DESTEK

İPEK BÖCEKÇİLİĞİNİ TEŞVİK

Son yıllarda yeniden canlandırılmaya çalışılan ipek böcekçiliği için verilecek hibe desteği bakım besleme evi inşası, alet makine ve ekipman alımı ve kapama dut bahçesi tesis yatırımlarını kapsayacak. Bu yatırımlar gerçekleşmeden alet ve makine alımı olmayacak. Başvuruların ilçe tarım ve orman müdürlüklerine yapılacağı duyurulurdu. İpek böcekçiliği yapmak isteyenler Alanya’da ise Kozabirlik aracılığıyla başvuru yapılacak. Hibe desteği için faaliyet alanında ipek böcekçiliği olan şirketler de başvurabilecek.

YÜZDE 50’LİK ARI KREDİSİ

Yüzde 50 arıcılık hibe desteği almak isteyenlerin ise Arıcılık Kayıt Sistemi'ne 3 yıldır kayıtlı olmaları gerekiyor. En az 50 arılı kovana sahip arıcılara verilecek hibe desteği için başvurular ilçe tarım ve orman müdürlüklerine yapılacak. İlçe müdürlüklerine yapılan ipekböcekçiliği ve arıcılık başvuruları il müdürlüğü tarafından değerlendirilecek ve onaylanan yatırımlar duyurulacak.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden İPEK GİBİ DESTEK hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ocak 2021 tarihinde saat 09 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İPEK GİBİ DESTEK haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

04 Mart 2021, Perşembe
 • İmsak
  06:00
 • Güneş
  07:19
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  16:27
 • Akşam
  19:00
 • Yatsı
  20:14
Sayfa Başı