ANTALYA HABERLERİ

HAYVANCILIK AKADEMİSİ

Ceren DENİZ/HÜRRİYET
21.02.2021 - 11:40 |Son Güncelleme :

Pandemi koşullarına rağmen Toroslar’da hayvancılığın sürmesini sağlamak için açılan Hayvancılık Akademisi, 22 Şubat’tan itibaren yetiştiricilerin her konuda bilgilendirileceği bir eğitim programına hazırlanıyor.

Ceren DENİZ/HÜRRİYET

ANTALYA Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ‘Hayvancılık Akademisi’ başlatacak. Pandemi koşullarında çiftçi eğitimlerini sürdürmek için hazırlanan uzaktan eğitim ders programı, Mehmet Akif Üniversitesi (MAKÜ) Veterinerlik Fakültesi işbirliğiyle uygulanacak. 22 Şubat’ta başlayacak olan derslerde hayvan yetiştiriciliğiyle ilgili A’dan Z’ye her konu işlenecek. 12 dersten oluşan program 19 Mart’ta sona erecek. Eğitime katılanlara sertifika verilecek.

ONLİNE DERSLER

Hayvancılık Akademisi, 22 Şubat’ta ‘Dünyada Hayvancılık Ekonomisi’ dersiyle başlayacak. 24 Şubat’ta büyükbaş hayvanlarda besleme eğitimi verilecek. Akademi programı 26 Şubat’ta büyükbaş hayvanlarda bulaşıcı hastalıklar konusuyla sürecek. 1 Mart’ta büyükbaş hayvan barınakları, 3 Mart’ta ise buzağı bakımı ve buzağı ölümleri anlatılacak.

her konuda eğitim

Online derslerde 5 Mart’ta küçükbaş hayvancılık konusu ele alınacak. 8 Mart’ta organik hayvancılık ve 10 Mart’ta hayvancılık işletme ekonomisi hakkında bilgi verilecek. 12 Mart’ta ‘Çiftlik Hayvanlarında Meme Sağlığı ve Sağımı’ konusuyla devam edecek olan ders programında katılımcılar 15 Mart’ta büyükbaş hayvanlarda döl verimiyle ilgili eğitim alacak.

AKADEMİ İÇİN BAŞVURU

17 Mart’ta arı yetiştiriciliği ve hastalıklarının konu edileceği Hayvancılık Akademisi, 19 Mart’taki ‘Serbest Gezim Tavuk Yetiştiriciliği’ dersiyle sona erecek. Her ders saat 20.00’de Antalya Tarım Online kanalı üzerinden canlı yayınlanacak. Derslere katılmak için başvurular Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne internet üzerinden yapılacak.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden HAYVANCILIK AKADEMİSİ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Şubat 2021 tarihinde saat 11 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HAYVANCILIK AKADEMİSİ haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

27 Şubat 2021, Cumartesi
 • İmsak
  06:05
 • Güneş
  07:24
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  16:25
 • Akşam
  18:56
 • Yatsı
  20:10
Sayfa Başı