ANTALYA HABERLERİ

HAYVANCILIĞA PANDEMİ DESTEĞİ

Ceren DENİZ/HÜRRİYET
24.07.2021 - 09:26 |Son Güncelleme :

Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerine yüzde 50 hibe desteği verileceğini duyuran Antalya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, 30 Temmuz’a kadar başvuru yapılmasını istedi.

Ceren DENİZ/HÜRRİYET

ANTALYA Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerine yüzde 50 hibe desteği verileceğini duyurdu. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın pandemiden etkilenen hayvancılığı desteklemek için vereceği hibe kredilere son başvuru tarihinin 30 Temmuz olduğu belirtildi. Hibe krediden yararlanmak isteyenler İl Müdürlüğüne başvuracak.

 EN AZ 1 YILLIK İŞLETMELERE DESTEK

Hibe desteği en az bir yıldır aktif olan, Bakanlık sistemine kayıtlı işletmelere verilecek. Maddi destek, büyükbaş için en az 10, en fazla 50 baş anaç sığır; küçükbaş için ise en az 100, en fazla 300 baş anaç koyun ve keçi kapasiteli yeni ahır/ağıl yapımı ya da kapasite artırma, rehabilitasyon, hayvan barınağı amaçlı çadır, makine, alet ve ekipman yatırımları için kullanılacak.

MALZEMELERİN SIFIR OLMASI ŞARTI

2021-2023 yılları arasında yapılacak olan hayvancılık yatırımları tutarının yüzde 50’si bakanlık tarafından karşılanacak. Projelerin desteklenmesi amacıyla özel birimler kurulacak ve şartları taşıyanların projeleri bu birimlerce desteklenecek. Makine ve ekipman, hayvan alımı, inşaat için sadece bir kereliğine hibe desteğinden yararlanılacak. İstinat duvarları, idari bina, buzağı kulübesi, arazi düzeltme çalışmaları için destekleme ödemesi verilmeyecek. İnşaatta kullanılan malzemelerin sıfır olması gerekiyor. İkinci el ürünler yatırım amacı ile kullanılmayacak.

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden HAYVANCILIĞA PANDEMİ DESTEĞİ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2021 tarihinde saat 09 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HAYVANCILIĞA PANDEMİ DESTEĞİ haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Eylül 2021, Pazartesi
 • İmsak
  05:15
 • Güneş
  06:36
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  16:24
 • Akşam
  19:07
 • Yatsı
  20:22
Sayfa Başı