ANTALYA HABERLERİ

EVRENSEL ZORLUK!

ZAfer ALKAYA/HÜRRİYET
09.04.2021 - 09:50 |Son Güncelleme :

Turizm personelinin aşılanması ile ilgili gerekli randevu trafiğinin bu günlerde başlamış olması sektörümüzdeki motivasyonu önemli ölçüde artırmıştır. Bu sayede güvenliğimiz ve güvenilebilirliğimiz anlamında tüm dünyaya da özel bir mesaj veriyor olmamız ayrıca çok önemlidir.

ZAfer ALKAYA/HÜRRİYET

ÖNGÖRÜSÜZLÜK bu zor günlerde turizm dünyasının ortak derdi. Çünkü tüm dünya aynı dertten muzdarip, kendince bir çıkış yolu bulabilmenin derdine düşmüş durumda. Virüs illetine karşı aslında çareler de ortak. Daha fazla aşılama her ülkenin en önemli hedefi.

Avrupa ülkeleri neredeyse tam kapanmayı kaçınılmaz bir yöntem olarak görüyor ve uyguluyor. Ekonomisi güçlü ülkeler için tam kapanma belki de düşündükleri en radikal çözüm yolu. Ama tüm dünyanın genel olarak bakış açısı da elbette bu değil. Bir yandan virüsle amansız mücadele sürerken diğer yandan da ekonominin çarklarını bir şekilde döndürebilmenin ince hesapları yapılmak zorunda.

Turizm hareketini şüphesiz önlemler çerçevesinde bir şekilde başlatarak ekonomiye belli ölçüde soluk aldırabilmek tüm turizm ülkeleri gibi bizim de en önemli hedeflerimizden biri. Ama bu noktada ne yazık ki karşımıza herhangi bir öngörüde bulunabilmenin güçlüğü çıkıyor ve geleceğe dönük bir projeksiyon yapabilme imkânımızı kısıtlıyor.

Antalya özelinde turist aldığımız tüm pazarlarımızı tek tek değerlendirmeye çalışıyoruz. Bazı pazarlarımızdan çok daha umutlu olmamızı gerektiren gelişmeler çok net olmamakla beraber elbette söz konusu. Örneğin; Rusya ve diğer BDT ülkelerindeki hareketlilik henüz rezervasyon tablolarına beklediğimiz ölçülerde yansımıyor olsa da sezon için bizi umutlandırıyor. Ancak Avrupa pazarı için ne yazık ki henüz aynı derecede umutlu olamadığımızı da söylemek durumundayız. Diğer taraftan İngiltere pazarındaki en son gelişmeleri gün, gün dikkatle takip ediyor ve İngiliz hükümetinin pandemi ile ilgili atacağı her adımı izliyoruz. Bu süreçte iç pazarımızı dinamik tutabilme adına da tüm sektöre oldukça anlamlı bir görev düştüğünü de bilmek durumundayız.

Turizm personelinin aşılanması ile ilgili gerekli randevu trafiğinin bu günlerde başlamış olması sektörümüzdeki motivasyonu önemli ölçüde artırmıştır. Bu sayede güvenliğimiz ve güvenilebilirliğimiz anlamında tüm dünyaya da özel bir mesaj veriyor olmamız ayrıca çok önemlidir.

İnsanlar gönüllerince bir tatili ve ülkeler de tüm güzelliklerini bu amaçla gelen insanlara sunarak turizm hareketlerini bir şekilde başlatmayı haketmişlerdir. Ancak insanlığın her daim nitelik ve nicelik değiştirebilen bu illetten henüz kurtulamadığını da asla unutmamamız gerekiyor.

Evet zorluk evrenseldir! Çözüm için atacağımız tüm adımların da elbette evrensel olması gerekmektedir. Daha sağlıklı bir dünyaya ve ruhumuzu coşturacak muhteşem tatillere tüm dünya milletlerinin ortak çabalarıyla kavuşacağız.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden EVRENSEL ZORLUK! hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Nisan 2021 tarihinde saat 09 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça EVRENSEL ZORLUK! haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Nisan 2021, Pazartesi
 • İmsak
  04:57
 • Güneş
  06:21
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  19:36
 • Yatsı
  20:54
Sayfa Başı