ANTALYA HABERLERİ

Erdoğan konuştu sektör umutlandı

Salim UZUN/HÜRRİYET
07.11.2018 - 10:07 |Son Güncelleme :

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Hayvan ithaline ihtiyacımız olmayacak” sözleri sektör temsilcilerini heyecanlandırdı.

Salim UZUN/HÜRRİYET

İTHAL ET YİNE GÜNDEMDE 

İTHAL et tartışmalarını gündemine alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Kısa zamanda artık hayvan ithaline de ihtiyacımız olmayacak” sözleri sektör temsilcilerini umutlandırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini Hürriyet’e değerlendiren Antalya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı İlhan Ayhan, “Atılacak her doğru adım sektörümüzü güçlendirir” diye konuştu.

KABA YEM DESTEKLENMELİ

Başkan Ayhan, şöyle devam etti: “İthalat konusunun Cumhurbaşkanlığı düzeyinde ele alınması sektörümüz açısından çok önemli. Meralarımızı iyi kullanırsak, köylere yapılan yatırımları geliştirebilirsek kısa zamanda sektörün ciddi bir değişime girdiğini hepimiz görürüz. Yerli hayvan nüfusunu artırmak istiyorsak önce kaba yemi desteklemeliyiz. Ot bol olursa et de bol olur.”

İTHALAT DURMALI

“İthalat, yerli et üreticisinin belini büküyor” diyen Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) ve Bahar Tavukçuluk Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “Et ithalatının bir an önce önüne geçilmeli. Atılacak tüm adımlara rağmen yine de et açığı yaşanıyorsa o zaman diğer protein kaynakları zorlanmalı. Cumhurbaşkanımızın bu konuda yerli üreticiyi destekleyecek adımlar atılmasına vesile olacağına inanıyorum” dedi.

ZORLU BİR YOL

Yerli üretimin desteklenmesi konusunda önemli projeler geliştirildiğini fakat bu projelerin yetersiz kaldığını kaydeden Türkiye Kasaplar Odası Genel Başkan Yardımcısı, Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, şu bilgileri verdi: “Sorunlarımızın devletin en üst makamı tarafından gündeme taşınması bile çok önemli. Ancak bu süreçte uzun ve zorlu bir yolumuz var. Biz ilgili bakanlıklar kanalıyla konuyu gündemde tutmaya devam edeceğiz.”

UCUZ ET VURGUSU

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şöyle dedi: “Kısa zamanda artık hayvan ithaline de ihtiyacımız olmayacak. Bütün bunlara rağmen hala et fiyatlarının artmasının da talepte olan fazlalıktan olduğunu düşünüyorum. Vatandaşımıza ucuz et yedirmekte kararlıyız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Erdoğan konuştu sektör umutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Kasım 2018 tarihinde saat 10 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erdoğan konuştu sektör umutlandı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2020, Çarşamba
 • İmsak
  06:15
 • Güneş
  07:35
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  16:19
 • Akşam
  18:47
 • Yatsı
  20:02
Sayfa Başı