ANTALYA HABERLERİELMALI HABERLERİ

Finike Belediyesi'nde haziran meclisi

DHA
11.06.2020 - 10:29 |Son Güncelleme :
DHA

Finike Belediyesi'nde haziran meclisi

 

Suat SÖĞÜT/FİNİKE, (DHA)- FİNİKE Belediyesi'nin haziran ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi yönetiminde gerçekleştirildi.

Finike Belediyesi olağan meclis toplantısı, tarihi Şekerci Han'da 14 meclis üyesinin katılımıyla yapıldı. Meclis toplantısına katılanların giriş kapısında ateşleri ölçüldü ve maske verildi. Toplantıda önergelerle birlikte 16 gündem maddesi görüşüldü. Başkan Mustafa Geyikçi, toplantıda alınacak kararların ilçeye hayırlı olması dileğinde bulunarak gündem maddeleri hakkında meclis üyelerine bilgi aktardı.

Gündem dışı söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Sıdıka Gökyar Kızılca, koronavirüs (Covid-19) salgının dünya ve Türkiye üzerindeki etkilerinden ve pandemi sürecinde belediye olarak verdikleri hizmetler hakkında bilgi aktardı. İYİ Parti Meclis Üyesi Arif Ertuğ da haziran ayının önemli gün ve haftalarına dikkat çekti. Konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi.

Meclisin üçüncü gündeminde komisyonlara üye seçimi yapıldı. Gizli oylama ile yapılan seçimde CHP Meclis Üyesi Ali Bağrıyanık, İYİ Parti Meclis Üyesi Arif Ertuğ encümen üyesi olarak belirlendi. İmar Komisyonu'na AK Parti'den Emrah Erdoğan, CHP'den Sıdıka Gökyar Kızılca, Mete Apaydın, Selçuk Yiğit, MHP'den Çiğdem Aytekin oybirliğiyle seçildi. Plan Bütçe Komisyonu'na ise AK Parti'den Derya Akdeniz, CHP'den Volkan Aydıner, İsmail Şentürk, MHP'den Abdülkadir Çelik, İYİ Parti'den Ertürk Yazar oybirliğiyle seçildi

Toplantının altıncı gündem maddesinde 2019 yılı faaliyet raporu ele alındı. CHP Meclis Üyesi Mete Apaydın tarafından okunan faaliyet raporunda mali yatırımlar hakkında bilgi aktarıldı. Raporda özetle şu bilgilere yer verildi:

"Belediyemizin mali durumunu disipline ederek 2019 yılında gelir gider dengemizi sağladık. Gelir kalemlerimizde yüzde 40 seviyesinden yüzde 80,97 oranında gerçekleşme sağladık. Belediyecilik hizmeti verirken bir yandan da 9 milyon 296 bin 711 TL borç ödedik. Belediyemiz bünyesinde araç kiralama uygulamasından sözleşme şartlarının ağırlığı nedeniyle vazgeçilerek 6 araç satın alındı ve maddi külfetin önüne geçildi. Araçlardan birini Antalya'da sağlık hizmeti alacak olan vatandaşlarımıza tahsis ettik. Sokak hayvanları için gözlem evi açıldı. Sosyal ve rutin belediye hizmetleri aksatılmadan yerine getirildi. Temizlik ekiplerimiz günlük 45-50 ton, 1 yılda 15 milyon evsel atık topladık. 450 dekar alanda park ve yeşil alanların rutin bakımını gerçekleştirdik."

SULAMA SUYU ÜCRETİ ZAMMINA CHP VE MHP ÜYELERİNDEN İTİRAZ

Faaliyet raporu, ardından da 2019 yılı kesin hesabı okunarak oybirliğiyle kabul edildi. Toplantının 9'uncu gündem maddesinde ise 2020 yılı ücret tarifesi görüşüldü. Belediye tarafından kiralanacak masa sandalye ile sulama suyu ücretleri Plan Bütçe Komisyonu'na sevk edildi. İkinci oturumda okunan komisyon raporunda masa sandalye için belirlenen ücrete itiraz edilmezken, sulama suyu ücretlerine CHP Meclis Üyesi Sadullah Özgül ile MHP'li meclis üyeleri Çiğdem Aytekin ve Abdulkadir Çelik ret oyu verdi. İtirazlar üzerine sulama suyu zammı geri çekildi.

Toplantının 12'nci gündem maddesinde ise tahsis talebi görüşüldü. Eski Yeşilyurt Belediyesi eski hizmet binasında mevcut olan ve projesinde rezerv alanı olarak belirtilen yerin, 'itfaiye istasyonu' olarak kullanılmak üzere Antalya Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı'na 10 yıllığına tahsis talebi oy çokluğuyla kabul edildi.

Meclis toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elmalı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elmalı ilinden Finike Belediyesi'nde haziran meclisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Haziran 2020 tarihinde saat 10 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Finike Belediyesi'nde haziran meclisi haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

10 Nisan 2021, Cumartesi
 • İmsak
  05:00
 • Güneş
  06:23
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  16:41
 • Akşam
  19:34
 • Yatsı
  20:52
Sayfa Başı